Gündem Haberleri

  'Badem bıyıklı kapitalistler'

  Umut ERDEM / TOKAT - SİVAS - YOZGAT
  31.07.2015 - 00:36 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kırmızı çizgilerinden oluşan koalisyon şartlarını sıraladı, “AKP-MHP tabanı birbirine yakınmış. Nasıl yakın? İçinizde badem bıyıklı kapitalistler var mı? 12 yıllık badem bıyıklı kapitalistlerle, yoksulluk içerisinde işsizi çok olan MHP’liler nasıl birbirleriyle yakındır diyebilirsiniz. Hırsızı istemiyoruz. Türk milleti adına MHP evsahibi ise evsahibi ile evi soymaya gelen hırsızı nasıl birbirine yakın olarak nitelendirirsin?” diye sordu.

  Genişletilmiş il başkanları toplantıları kapsamında dün Tokat, Sivas ve Yozgat’a giden Bahçeli, özetle şunları söyledi:

  ÜZERİMİZDE OYUNLAR OYNANIYOR

  MHP üzerinde oyunlar oynanmakta, tuzaklar kurulmaktadır. AKP ile MHP’nin koalisyonunu isteyenler MHP’ye değil, AK Parti’ye hizmet etmektedirler. Tek başına iktidarı programına koyan bir siyasi partiyi, iktidar olmaktan korkmakla suçlama ihanetine düşen arkadaşlarımız var. MHP’yi AK Parti ile iktidara zorlayanlar, tek başına iktidara gayretine sahip değilse, onlar partinize değil, sizin var olan gücünüzü bir iktidar boşluğunda birilerine yamamak suretiyle AKP’nin 12 yıllık çürümüş iktidarının devamını istemektedir. Söylediklerimin hepsi sabahlara kadar uyku orucu ile düşünülen ve Türkiye için önerilen konulardır. Demokratik açılımı savunan zavallılar, MHP’yi aralarına alıp kendilerine benzetmek için oyun kurmaktadırlar. Oyuna düşmeyiz.

  Badem bıyıklı kapitalistler Devlet Bahçeli: Gövdemizi taşın altına koyarız

  CESARET EDEMİYORLAR

  Çözüm Süreci ile milleti aldatanlar, şimdi çözüm koalisyonu kurmaları lazım. AKP-HDP veya AKP-HDP-CHP koalisyonu çözüm koalisyonudur. Bu son operasyonları dikkate alarak HDP’yi aranıza alma cesareti gösteremiyorsanız, çözüm diye yıllarca Türkiye’yi bölmeye çalışan insanları bugün bazı gerçekleri görmek suretiyle, koalisyona girmelerine fırsat vermek istemiyorsanız o zaman AKP-CHP ile beraber koalisyon kurabilirsiniz. Zaten uğraşıyorlar bakalım ne olacak? Ama bunu yaparken de MHP’yi itibarsızlaştırmak için her türlü yalanı da ortaya koyuyorlar. Ortak noktaları da Çözüm Süreci’dir. Bu sihirli kavramı kim bulduysa, bunların alayını bir kabın içerisine koymuş şimdi de ‘madem çözüm çözüm diyordunuz buyrun kurun hükümeti’ diyoruz ama cesaret edemiyorlar. İlle MHP’yi bir yere dahil edecekler. MHP’nin çözüme karşı yiğitçe sesini kısmak için her türlü iftira ve yalanı da söyleyeceklerdir.

  KOALİSYON ŞARTLARI

  KURAN’A EL BASAR MISINIZ

  Tokat’ta herkesin huzurunda koalisyon şartlarını sayıyorum:

  Anayasa’nın ilk 4 maddesinden taviz yok. Üniter yapı, toprak bütünlüğü, başkent Ankara, dilimiz Türkçe.

  Terör örgütü PKK ile Güneydoğu Anadolu’da ya da Türkiye’nin diğer yerlerinde mücadele edilecek.

  PKK, kendini lağvedecek. Silahlarıyla birlikte teslim olacak. Masumlar anaların kucağına, suç işleyenler yargıya, oradan da cezaevine... Silahlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin envanterine kayıt edilecek.

  17-25 Aralık dosyası yeniden açılacak. Hırsızlardan hesap sorulması için Bilal oğlan dahil herkes yargıya gidecek.

  Çözüm Süreci çöpe atılacak. Bu tekliflerimizi kabul ediyorsanız, bir protokole bağlıyorsanız o zaman taşın altına değil elimizi, gövdemizi bile koyarız. AKP, bu şartları kabul ederse, Türk milletinin en mukaddesi olan ve milletin huzurunda Kuran’a el basar mısınız? MHP, basar ve basacaktır.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı