Gündem Haberleri

  Bacağı kopan gaziye ay yıldızlı forma morali

  ANTALYA, (DHA)
  12.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ta yaptığı askerlik sırasında mayına basarak sol bacağını kaybeden ve hayata küsen Nurettin Balkaya, Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’na girince yeniden yaşama sarıldı.

  Ay yıldızlı formayı giyebildiği için mutlu olduğunu belirten Balkaya, engellilerin de büyük başarılara imza atabileceğini söyledi.

  ŞIRNAK’ta askerliğini yaparken mayına basınca sol bacağını diz altından kaybeden amatör futbolcu Nurettin Balkaya, çok sevdiği futbola engellilerin mücadele ettiği Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’nda devam ediyor. Balkaya, 15 yaşında İzmir Bayraklıspor’da futbola başladı. Genç ve amatör takımlarda beş yıl futbol oynayan Balkaya, daha sonra vatani görevini yapmak için Şırnak’a 23’üncü Jandarma Sınır Tümeni’ne gitti. Askerliğinin 8’inci ayında Şırnak’ta bir operasyonda mayına basınca sol bacağı kopan Balkaya, terhis edildi. İzmir’e ailesinin yanına /images/100/0x0/55eb1ecaf018fbb8f8ac7897dönen genç hayata küstü. Evden dışarıya çıkmayan 25 yaşındaki Balkaya, sürekli internete girmeye başladı. Bir gün Türk Silahlı Kuvvetleri’nin internet sayfasında bedensel engelli futbol kulübüne kayıtların başladığını gören Balkaya, hiç düşünmeden Ankara’ya giderek Ampute Takımı’na katıldı. Engelli futboluna çok kısa sürede uyum sağladığını söyleyen Balkaya, "Askerden sonra kaybettiğim umutlarımı, engelli futbolu ile tekrar kazanmaya başladım. Antrenmanlarımı hiç kaçırmıyordum. Sürekli çalıştım ve en büyük amacım olan ay- yıldızlı milli takım formasını giymeyi başardım. En büyük sevincim ise istediğimiz zaman büyük başarılara imza atabileceğimizi bütün engellilere göstermiş olmam" dedi.

   

   

   

   

   

   

      

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı