Gündem Haberleri

  Babaya soruşturma

  Hürriyet Haber
  14.08.2006 - 10:33 | Son Güncelleme:

  Danıştay saldırganı Alparslan Arslan'ın ilköğretim müfettişi babası İdris Arslan'ın tehdit içeren sözlerini Ankara Başsavcılığı incelemeye aldı.

  Danıştay 2. Dairesi ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırıları gerçekleştiren avukat Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan'ın tehdit içeren açıklamaları, Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri ile Cumhuriyet savcılarını harekete geçirdi.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, uzun yıllar ilköğretim müfettişliği yapan baba İdris Arslan'ın sözleri üzerine inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

  Bakanlık, müfettişin hazırlayacağı rapor doğrultusunda, gerekirse, Arslan'ın yargılanması için savcılığa da suç duyurusunda bulunabilecek.

  Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Ankara Başsavcılığı da, Nurettin Kaptan isimli bir vatandaşın yaptığı suç duyurusu üzerine İdris Arslan'ın açıklamalarını incelemeye başladı.

  Savcılık, Arslan hakkında yeni TCK'nın 2 yıla kadar hapis öngören 215. maddesindeki "suç olan eylemi övdüğü" gerekçesiyle dava açabileceği gibi takipsizlik kararı da verebilecek. Baba Arslan, "Milletin değerlerine saygılı olmayana, hakaret edene, bu millet gereken dersi verir, bunu herkes bilsin" demişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı