Gündem Haberleri

  Babaya son bakış

  Mustafa ÖNDOĞAN - Hilmi DUYAR
  15.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 2 Eylül’de teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden polis memuru Mahmut Kayan (29), memleketi Adıyaman’ın Tut ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

  Şehit için Ulu Cami’de düzenlenen törene yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Kayan’ın 4 yaşındaki oğlu Atakan, babasının tabutunun önüne konulan fotoğrafına uzun süre baktı. Şehidin henüz 9 aylık olan kızı Ayşegül ise babasının cenaze törenine amcasının kucağında geldi. Şehidin tabutu, silah arkadaşları tarafından omuzlara alınarak cenaze arabasına kadar taşındı. Tabutun geçişi sırasında kalabalık sık sık “Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganı attı. Kayan, ilçe mezarlığında defnedildi.
  - Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde katıldığı ilk operasyonda teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Erol Erdi’nin (25) cenazesi, Balıkesir’in İvrindi ilçesinde 5 bin kişinin katıldığı törenin ardından defnedildi. 4 çocuklu evin tek oğlu olan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, baba evinden helallik alındıktan sonra omuzlarda İstiklal Meydanı’na getirildi. Şehidin tabutunun üzerine Kurban Bayramı’nda nişanlanacağı sözlüsü Hümeyra Devrik’in yaptığı oya işlemeleri ile beldede bulunan asker arkadaşlarının şapkaları konuldu. Şehidin cenazesi Büyükyenice Mezarlığı’nda toprağa verildi.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı