Gündem Haberleri

  Baba'ya 100 otobüslük destek

  Hürriyet Haber
  28.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAŞKENTTE cumhurbaşkanlığı senaryoları üzerinde kafa yorulurken, İstanbul'da en fazla üzerinde düşünülen konu, Çankaya'nın bayram trafiğini nasıl kaldıracağı.

  Çankaya'nın yeni sahibiyle ilgili yapılan Meclis aritmetiği formüllerinin yoğunlaştığı bugünlerde, Adalet ve Doğru Yol partilerinin ilk sahipleri, kurucuları ve de küskünleri olan kalabalık bir grup, ‘‘Baba’’yla bayramlaşmak için 100 otobüs hazırlıyor.

  İstanbul'daki Doğru Yol'cular, ‘‘Demirel'e sadece bayram ziyareti yapmak istedikleri’’ için yola çıkmaya hazırlandıklarını söylüyorlar.

  ‘‘Bayramlaşma ekibi’’nin başkanlığını yapan Doğru Yol Partisi kurucusu ve eski İstanbul İl Başkanı Orhan Keçeli, ‘‘Liderimiz, kurucumuz Sayın Demirel'le Çankaya'da bayramlaşmak için şimdilik 100 otobüsle Ankara'ya gideceğiz’’ dedi.

  ‘‘Güniz Sokak'a dönerim diyen Demirel'e bu bayramlaşma ziyareti siyasete atılması için destek anlamında mı olacak?’’ sorumuza Keçeli şu yanıtı verdi:

  ‘‘Cumhurbaşkanımızın konutu şimdilik Çankaya olduğu için orada bayramlaşacağız. Daha sonra Güniz Sokak'a dönerse, siyasete girmesi için tüm kadrosunun hazır olduğunu da söylüyoruz. Bize bir işaret yeter.’’

  Uzun yıllar Demirel'i destekleyen, dava arkadaşlığı yapan Keçeli, ‘‘Demirel yeniden aktif siyasete döner mi?’’ sorumuzu ise yılların deneyimiyle hiç duraksamadan yanıtladı:

  ‘‘Demirel olayları dikkatle izler, işi sonuna kadar bekler. İhtilalin olacağını da çok iyi biliyordu. Çağlayangil ile Evren'in konuşmalarını bekledi, gelişmeleri yaşadı.’’

  - Demirel yeniden seçilmezse ne olur?

  Demirel olmazsa Mesut Yılmaz'ın da olması zorlaşır. Akbulut'un şansı o zaman daha fazla.

  - Yeniden aktif siyasete girecek diyorsunuz!

  Kesinlikle. Benim tanıdığım Demirel, Güniz Sokak'a sığmaz. Biz de yapmasını istiyoruz, bekliyoruz. Demirel bize lazım, ülke menfaati için lazım. Doğru Yol için lazım. İsmet Paşa, Celal Bayar yaptı da neden Demirel yapmasın? Yaşı ve sağlığı da müsait. Sağlığıyla ilgili Amerika'dan aldığı sağlık raporuna dayanarak söylüyorum, Demirel daha çoook bizlerle beraber olacaktır.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı