GeriGündem Babasıyla aynı kaderi paylaştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  88
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babasıyla aynı kaderi paylaştı

Babasıyla aynı kaderi paylaştı
refid:11915086 ilişkili resim dosyası

Üniversite öğrencisi genç kızlar, cumartesi günü piknik yapmak için Abant'a gittiler. Ankara'ya dönüş yolunda ise Kızılcahamam yakınlarında korkunç bir kaza oldu. 10 pırıl pırıl genç kız hayatını kaybetti. Kaza ön raporuna göre tutuklanan sürücü 'aşırı sürat' yapıyordu. Emniyet Genel Müdürü’nün talimatıyla kazayla ilgili 4 kişilik özel bir ekip kuruldu. Bu ekip kazanın nedenini araştırıyor. Kazanın ardından 10 aileye ateş düştü. Her bir genç kızın hikayesi farkılydı ancak içlerinden biri vardı ki onun hikayesi bambaşka...

KORKUNÇ KAZADAN FOTOĞRAFLAR

NERİMAN'IN AİLESİ PERİŞAN OLDU

Bu evde büyüdü

/images/100/0x0/55eb0ce0f018fbb8f8a7cae6

Kızılcahamam’daki kazada can veren Neriman Üce, Çubuk’ta, ailesinin elektrik faturasını dahi ödeyemediği bu harap evde büyüyüp, Gazi Üniversitesi’ni kazanmayı başarmış ve ailesinin umudu olmuştu.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi 19 yaşındaki Neriman Üce, Ankara'nın Çubuk İlçesi'ne bağlı Akkuzulu Köyü'nde toprağa verildi. Kamyon şoförlüğü yapan babası Veyis Üce de 2004 yılında kazada ölen Neriman Üce'nin, annesi Yıldız ile 14 yaşındaki ikiz kardeşleri Oğuzhan ve Cengizhan cenazede gözyaşı döktü.

Yıldız Üce, “Kızım da hayatının baharında babası gibi kazaya kurban gitti” diyerek ağıtlar yaktı.

Midibüs aşırı süratli çıktı

Kazanın soruşturmasını yürüten Kızılcahamam İlçe Jandarma Trafik ekiplerinin düzenlediği rapora göre, öğrencilerin içinde bulunduğu midibüs aşırı sürat nedeniyle bariyerlere çarparak yaklaşık 90 metre sürüklendi. Öğrencilerin çoğu camları kırılan araçtan dışarı savrulurken, ölümlerin de ezilmeden kaynaklandığı tutanakta yer aldı. Midibüs şoförü Hacı Tanrıkurt ise jandarmaya verdiği ilk ifadesinde bir başka aracın sıkıştırması nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybettiğini iddia etti. Ancak şoför Tanrıkurt’un kendisini sıkıştıran araçla ilgili ayrıntılı bir bilgi veremediği öğrenildi.

“Aşırı hız ve dikkatsiz araç kullanmak suçlamasıyla” nöbetçi mahkemeye sevk edilen Tanrıkurt, tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne gönderildi.

4 KİŞİLİK ÖZEL EKİP KURULDU

Emniyet Genel Müdürü’nün talimatıyla kazayla ilgili 4 kişilik özel bir ekip kuruldu. Bu ekip kazanın neden meydana geldiğini araştırıyor.

ÖN RAPOR

Kazaya ilişkin hazırlanan ön rapora göre, kazaya araç sürücüsünün “aşırı hız” yapması neden oldu.

Ön rapora göre, araç şoförü Hacı Tanrıkurt'un, “aşırı süratli” olduğu ve “hız ihlali” yaptığı için Karayolları Trafik Kanunun 51/2 (b) maddesinden kusurlu olduğu belirlendi.

Ayrıca araçta çalışır vaziyette olması gereken takograf cihazının devre dışı bırakıldığı ve sürücünün ehliyetinin bu cihaza takılı olmadığı tespit edildi.

Raporda, bu tarz araçların yolcu taşıması için Ulaştırma Bakanlığından alması gereken yetki belgesinin de bulunmadığının belirlendiği bilgisine yer verildi.

Kazanın kesin oluş nedenlerinin tespit edilebilmesi için ön raporun ardından daha detaylı bir rapor hazırlanacak. Bu çalışma için Trafik Daire Başkan Yardımcısı başkanlığında bir uzman ekibin oluşturulduğu, ekibin kazayla ilgili araştırmaya başladığı öğrenildi.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle