GeriGündem Babasının tecavüz davasını o da izledi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babasının tecavüz davasını o da izledi

Yalova'da, 18 Mart akşamı 15 yaşındaki T.A. adlı kıza ilaç içirip uyutarak tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan eczacı Nizamettin E.’nin (49) duruşmasını, kendisini görmeye gelen 12 yaşındaki kendi kızı da üzüntüyle izledi.

Eczacı E., ‘Küçük yaşta kıza tecavüz’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle Yalova Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. 8 saat süren ilk duruşmada Nizamettin E., ‘Evime gelerek kolonya satmak istedi. Kötü durumdaydı. Kustu. Kendisini alıp evinin iki sokak ötesine bıraktım’ diyerek iddiaları kabul etmedi. Şikayetçi T.A. ‘Evine götürdü, bana ilaç verdi. Kendime geldiğimde üzerim kan içindeydi’ diyerek şikayetini yineledi. Duruşmada, küçük kızın olay günü cep telefonundan görüştüğü telefon numaraları tek tek okunurken, eczacının da iki kez telefonla aradığı ortaya çıktı.

Çarşaf Adli Tıp’ta

Bir telefon numarasının sahibi belirlenemeyince Savcı Zekeriya Kabasakal, küçük kızın cep telefonundan meçhul kişiyi aradı. O kişinin T.A’nın arkadaşı bir kız olduğu anlaşıldı. Eczacının evinde bulunup delil olarak sunulan kusmuk ve sperm lekeli çarşaf Adli Tıp’a gönderildi. Duruşma ertelendi.

10 yıl hapsi isteniyor

Tutuklu sanık eczacı Nizamettin E.’nin 12 yaşındaki kızı (kırmızılı), 8 saatlik tecavüz duruşmasını şaşkınlık ve üzüntüyle dinledi.

Savcı, duruşmada tecavüz mağdurunun cep telefonundaki meçhul numarayı arayarak tespit etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle