Gündem Haberleri

  Babasını sevgilisine öldürten kız tutuklandı

  Recep İSTEK- İsmet KÖZELO/KAYSERİ, (DHA)
  31.12.2009 - 13:50 | Son Güncelleme:

  KAYSERİ'de, 8 yerinden bıçaklanarak öldürülen, bir lisede hizmetli olarak çalışan 47 yaşındaki İsa Aslan'ı, kızı 19 yaşındaki Demet Aslan'ın azmettirmesiyle, sevgilisi ve 2 arkadaşının öldürdüğü ortaya çıktı.

  Cinayetin işlenmesi karşılığında sevgilisi ve 2 arkadaşına 30 bin TL teklif ettiği öne sürülen ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Demet Aslan verdiği ifadesinde, “Babam beni çok sıkıştırıyordu. Alkol alıp, zaman zaman taciz ediyordu. Yaşantıma karışıyor, küfür ediyordu” dedi. Diğer 3 şüpheli ise sorgularının ardından Adliye'ye sevk edilecek.
  Olay, geçen salı gecesi, merkez Melikgazi İlçesi Gültepe Mahallesi'ndeki Milli Eğitim Lojmanları'nda meydana geldi. Merkez Talas İlçesi Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde görev yapan evli ve 4 çocuk babası İsa Aslan ile büyük kızı Demet Aslan arasında ailevi konulardan dolayı tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce, Demet Aslan, annesi ve üç kardeşiyle evden ayrılıp bir yakınlarına gitti.

  Demet Aslan, daha sonra sevgilisi 32 yaşında F.V.'yi arayıp, “Babamdan bıktım usandım. Onu öldürürseniz, size mirastan 30 bin TL para veririm. Babam şu anda evde yalnız” dedi. F.V., sevgilisi Demet Aslan'la konuştuktan 1- 2 saat sonra, yanına 2 arkadaşını da alıp lojmanlara gitti. F.V. apartmanın girişinde gözcülük yaparken, arkadaşları D.B. ile Y.T., dairenin kapısını çalıp İsa Aslan'a, “Hayırlı bir iş için geldik. Kapıyı aç” dedi.

  ÖNCE DÖVÜP SONRA BIÇAKLADILAR

  Kapı açılınca içeri dalan 29 yaşındaki D.B. ve 19 yaşındaki Y.T., üzerine saldırdıkları İsa Aslan'ı dövmeye başladı. 2 saldırgandan D.B., dana sonra mutfaktan aldığı bıçağı, Aslan'ın vücuduna art arda sapladı. F.V., D.B. ve Y.T., daha sonra olay yerinden ayrıldı. F.V. sevgilisi Demet Aslan'ı telefon açıp, “Baban bundan sonra rahatsız edemez. Gereği yapıldı” dedi. Daha sonra eve gelen eşi ve aralarında olayı bilen Demet'in de bulunduğu 4 çocuğu eve gelince, İsa Aslan'ı yerde kanlar içinde buldu. İhbar üzerine eve gelen sağlık ekibi ve polisler, İsa Aslan'ın vücuduna aldığı 8 bıçak darbesiyle olay yerinde yaşamını yitirdiğini belirledi.

  Cinayet Bürosu ekipleri, evin büyük kızı Demet Aslan'ın hareketlerinden ve çelişkili sözlerinden şüphelendi ve cep telefonu görüşmelerini incelemeye aldı. Polis yaptığı araştırma ve genç kıza sorduğu ısrarlı soruların ardından olayı çözdü. Polis, cinayete azmettirdiğini belirlediği Demet Aslan'ı, sevgilisi F.V.'yi ve cinayeti işledikleri iddia edilen D.B. ile Y.T. gözaltına alındı.

  KIZI TUTUKLANDI

  Demet Aslan'ın polise verdiği ifadesinde, “Babam beni çok sıkıştırıyordu. Alkol alıp, zaman zaman taciz ediyordu. Yaşantıma karışıyor, küfür ediyordu. Artık bıkmıştım. Sevgilimi aradım, ‘Onu öldürürseniz size miras ve emekli olunca alacağı paradan 30 bin TL para veririm’ dedim. Onlar da öldürmüş” dediği öğrenildi. Demet Aslan, sorgusunun ardından sevk edildiği Adliye'de çıkarıldıı mahkemece ‘cinayete azmettirmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Sorguları süren diğer şüpheliler, F.V., D.B. ve Y.T., daha sonra Adliye'ye sevk edilecek.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı