Gündem Haberleri

  Babasını öldürmeyi kafasına koymuş

  Mustafa İNSAN/DHA
  07.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  24 yaşındaki kızı tarafından sürekli ölüm tehditleri alan Mehmet Atmaca, kızının kurşunlarından kurtulamadı. Mehmet Atmaca’nın eşi sinir krizleri geçirerek “Kocam dilekçe yazıp koruma talep etmişti. Kızı kafasına koymuş babasını öldürmeyi. İstediğini yaptı” dedi.

  MERSİN’in Akdeniz ilçesinde bulunan Atmaca Unlu Mamulleri’ne dün sabah gelen Hülya Atmaca (24), kasada oturan işyeri sahibi babası Mehmet Atmaca (44) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından çantasından tabanca çıkaran Hülya Atmaca, babasına defalarca ateş etti. Mehmet Atmaca olay yerinde hayatını kaybederken Hülya Atmaca da kaçmaya başladı. Bu sırada çevrede görev yapan trafik polisi, olayı fark edip “Teslim ol” çağrısı yaptı.

  Hülya Atmaca, polislere tabancayı çevirerek, “Babamı öldürdüm. Mezitli’deki evime gitmek istiyorum” dedi. Bir süre sonra da silahını yere bırakıp teslim oldu. Mehmet Atmaca’nın eşi Yeşim Dilek Atmaca, Hülya Atmaca’nın birkaç gün önce babasını alarak yayla yoluna götürdüğünü söyleyerek “Babasını orada vurmak istemiş fakat silah tutukluk yapınca Mehmet kaçmış. Karakola ve Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe yazıp koruma talep etti. Ancak devlet eşimi koruyamadı. Kızı kafasına koymuş babasını öldürmeyi. Maalesef istediğini yaptı” diye konuştu.

  GENÇ KIZ BABASINI ÖLDÜRDÜ/ WEB TV

  Bu evliliğe karşıydı

  Mehmet Atmaca, 2 çocuğunun annesi ilk eşi Leyla’dan 8 yıl önce boşanmıştı. İddiaya göre, Mehmet Atmaca’nın 2’nci eşi için düzenlediği düğüne ilk eşi de katılmıştı ancak kızları bu evliliğe karşı çıkıyordu. Polis, cinayetin bu yüzden işlenmiş olabileceği üzerinde duruyor.

  Eve gideyim

  Polislerin teslim ol çağrısını “Evime gitmek istiyorum” diye yanıtlayan Hülya Atmaca, silahını bıraktı ve teslim oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı