Gündem Haberleri

  Babasını öldüren kıza 15 yıl

  Mustafa TURAPOĞLU/TOKAT, (DHA)
  09.11.2009 - 15:15 | Son Güncelleme:

  TOKAT’ın Pazar İlçesi’ne bağlı Üzümören Beldesi’nde geçen yıl eve alkollü gelen babası 47 yaşındaki Muhittin Altun’u, aile fertlerine şiddet uyguladığı gerekçesiyle üzerine kızgın yağ döküp, sopayla kafasına vurduktan sonra eşarpla boğarak öldüren 19 yaşındaki Özlem Altun, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  İlçeye bağlı Üzümören Beldesi’nde işsiz babasının, her gece eve alkollü gelip aile fertlerine şiddet uygulamasından bıkan ortaokul mezunu Özlem Altun, 25 Kasım 2008 günü annesi 40 yaşındaki Hanife ile yaşları 13 ile 7 arasında değişen 4 kardeşini babasının şiddetinden korumak bahanesiyle bir odaya kapattı. iddiaya göre, daha sonra mutfakta önceden hazırladığı kızgın yağı babasının yüzüne atan Özlem Altun, başına sopayla vurduğu babasının nefes almaya devam ettiğini görünce de eşarpla boğarak öldürdü. Genç kız jandarma ve mahkemede verdiği ifadede, babası Muhittin Altun’dan ailesini kurtarmak için cinayeti işlediğini söyledi. Olay sonrasında yapılan araştırmalarda ailesine sürekli şiddet uygulayan ve eve alkollü gelen Muhittin Altun’un, olaydan 2 yıl önce de evden uzaklaştırma cezası aldığı ortaya çıktı.

  CEZAEVİNDE PSİKOLOJİK DESTEK ALIYOR

  Olay sonasında Tokat Ağır Ceza Mahkamesi’nde gizli duruşmalarla yargılanan Özlem Altun, kısa süre önce sonuçlanan davada 15 yıl Ağır Hapis Cezası’na çarptırıldı. Tokat Kapalı Cezaevi’nde tutulan genç kıza psikolojik destek verdiği belirtildi. Çeşitli el sanatları kurslarına katılması da sağlanan genç kızın moral durumunun, ilk geldiği dönemdekine göre daha iyi olduğu bildirildi.
  Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, büyük bunalım içerisinde olan genç kıza her türlü psikolojik desteğin sağlandığı ve sosyal aktiviteler içerisine dahil edildiğini söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı