Gündem Haberleri

  Babasını kaybetti

  Hasan DAVRAN, DHA
  13.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Samsun'daki Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir süredir kanser tedavisi gören, eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk’ün babası 92 yaşındaki Süleyman Türk vefat etti.

  Trabzon’un Of İlçesi Uğurlu Beldesi’nde dünyaya gelen Süleyman Türk, ilkokulu bitirdikten sonra muhasebe eğitimi aldı. Bir süre sonra ailece Samsun’un Bafra İlçesi’ne taşınan Türk burada muhasebecilik yapmaya başladı. Daha sonra tütün ticaretine atılan Süleyman Türk, 1962’de yaşanan krize kadar ticarete devam etti. Türk, yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle uzun süreden bu yana tedavi görüyordu. 2 çocuk babası Süleyman Türk önceki akşam öldü. Türk’ün cenazesi bugün Bafra Büyük Camii’de öğlen kılınacak namazın ardından Asri Mezarlık’ta toprağa /images/100/0x0/55eb30b7f018fbb8f8b13197verilecek.

  Topluma adanan ömür

  Süleyman Türk aralarında Kızılay, Yeşilay ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun da bulunduğu çok sayıda hayır kurumu ve sivil toplum kuruluşlarıyla yürüttüğü çalışmalarla tanınıyordu. Türk, 29 Eylül 1963 tarihinde Başbakanlık’ta Türk Hava Kurumu heyetiyle birlikte İsmet İnönü’yü ziyaret etmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı