Gündem Haberleri

  Babası sözünü tuttu Rabia okullu oldu

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, DHA
  09.02.2005 - 01:16 | Son Güncelleme:

  Emine Erdoğan’ın, kızını okula göndermeyi kabul eden babasını alkışladığı 13 yaşındaki Rabia Bayık, kaydolduğu okulunda arkadaşlarıyla kısa sürede kaynaştı.

  ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyasına destek veren eşi Emine Erdoğan’ın ikna ettiği veliler, ikinci yarıyıl eğitiminin başlamasıyla çocuklarını okula gönderdi.

  Emine Erdoğan’ın, kızını okula göndermeyi kabul eden babasını alkışladığı 13 yaşındaki Rabia Bayık ile 12 yaşındaki ikizler Karakız Özer ve Sarıkız Özer, kaydoldukları Batıçim İlköğretim Okulu’ndu öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıyla kısa sürede kaynaştı. Emine Erdoğan’ın girişimiyle hayallerinin gerçek olduğunu söyleyen Rabia Bayık, ‘Okuyup polis olmak istiyorum. Emine Erdoğan’ın da dediği gibi yanından hiç ayrılmayan komiser Emine Abla gibi meslek sahibi olacağım. Ben de başkalarını koruyacağım’ dedi. Okula giden arkadaşlarına artık imrenmeyeceklerini söyleyen Karakız Özer ise okuma sevincini, ‘Hep ileride bir meslek sahibi olmak ister, ardından da okula gidemediğim için bu isteğimin yerine gelmeyeceğini bilerek üzülürdüm’ dedi. İkiz kardeşi gibi eğitimine devam edeceğini söyleyen Sarıkız Özer de, ‘Parasızlıktan çok çektik. Büyüyüp iyi bir meslek edinerek para kazanacağım. Ailemin ihtiyaçlarını karşılayacağım’ diye konuştu.

  Alkışlamıştı

  Başbakan Tayyip Erdoğan’la birlikte geçen hafta İzmir’e gelen Emine Erdoğan, gecekondu semtlerini gezerek, çocuklarını okula göndermeyen aileleleri ikna etmeye çalışmıştı. Emine Hanım, okula gitmeyen Rabia Bayık’ı okutma sözü veren babasını alkışlamıştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı