Gündem Haberleri

  Baba'nın yaşlanmama sırrı

  Hürriyet Haber
  30.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaşlılar için 10 trilyon liraya Kemerburgaz'da yaptırılan Yaşamkent'i hizmete açan Cumhurbaşkanı Demirel, yaşlanmamanın sırrını açıkladı. Demirel, ‘‘Yaşlanmaktan korkmamak lazım. Yaşlanmamak, yaşam sevinciyle mümkündür. Yaşam güzeldir’’ dedi.

  Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Başbakan Mesut Yılmaz, dün İstanbul'da bir dizi açılış ve temel atma törenine birlikte katıldı. Ankara'dan birlikte geldiği Yılmaz'ı yanından ayırmayan Demirel, dört saatlik İstanbul maratonundan sonra, özel GAP uçağına yine Yılmaz'ı alarak MGK toplantısı için Ankara'ya uçtu.

  YAŞLILARA ÖZEN

  Devlet Bakanı Hasan Gemici'nin de katıldığı törenlerde Demirel ve Yılmaz, İl Özel İdaresi'nce 10 trilyon liraya yaptırılan ve Bayındır Holding tarafından işletilecek olan Kemerburgaz'da yaşlıların kalacağı Yaşamkent'i hizmete açtılar. Demirel buradaki konuşmasında yaşlılara hayat dersi verdi. Sosyal devletin yaşlılara özen göstereceğini belirten Demirel ‘‘Yaşam sevincini yitirmemek lazım. Yaşlanmaktan korkmamak lazım. Yaşlanmamak yaşam sevinciyle mümkündür. Yaşam güzeldir’’ dedi. Demirel, kamunun yaptığı tesislerin özel sektörce işletilmesiyle bir örnek oluştuğunu da söyledi.

  Başbakan Yılmaz ise sağlık konusunda devletin tüm yatırımları yapmak yerine vatandaşlarının sağlık hizmeti alabileceği ortamı yaratacağını söyledi. Yılmaz hükümetin hazırladığ sağlık reformunda özel sektöre önem verildiğini de belirtti.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı