Gündem Haberleri

  Babanın en zor görevi

  Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA)
  10.08.2012 - 15:32 | Son Güncelleme:

  GÜMÜŞHANE Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’ın oğlu 29 yaşındaki imam Serdar Aktaş, kanser hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Eski imam olan ve oğlunun cenaze namazını kıldıran Milli Eğitim Müdürü Aktaş, "Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın" dedi.

  Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’ın Rize’nin Halatçılar Mahallesi Cami’nde imam olarak görev yapan oğlu Serdar Aktaş, 6 ay önce rahatsızlandı. Kanser teşhisi konan ve 50 gündür KTÜ Farabi Hastanesi’nde tedavi gören Aktaş, dün gece yaşamını yitirdi. Aktaş, için Rize Sahil Camii’nde öğle namazı sonrasında cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Rize Vali Vekili Hakan Burak Uz, Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyesi Ömer Köroğlu ile çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.

  ’EVLADIMI, ÖĞRENCİMİ VE MESLEKTAŞIMI KAYBETTİM’

  Taziyeleri kabul eden Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, ardından oğlunun cenaze namazını kıldırdı. Namaz sonrası cemaate hitap eden Aktaş, hem evladını, hem öğrencisini hem de meslektaşını ebediyete yolcu ettiğini belirterek, "Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın" dedi. Cenazenin Köprülü Köyü’nde toprağa verileceğini belirten Aktaş, törene katılmak için uzaktan gelenlerin ve mesaisi olanların köye gelmemesini, görevlerine dönmesini istedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı