Gündem Haberleri

  "Babam ve Oğlum" a 6 ödül

  Hürriyet Haber
  28.02.2006 - 09:43 | Son Güncelleme:

  Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Türk Sineması Ödülleri, törenle sahiplerine verildi. “Babam ve Oğlum” filmi, 6 dalda ödüle değer görüldü. Babam ve Oğlum'daki performansları Çetin Tekindor'a en iyi erkek oyuncu Hümeyra'ya da en iyi kadın oyuncu ödüllerini getirdi.

  Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen ve SİYAD Onursal Başkanı Atilla Dorsay ile Çağla Kubat'ın sunuculuk yaptığı törende, Türk sinemasına katkılarından dolayı Şakir Eczacıbaşı, Yalçın Tura, Gülşen Bubikoğlu ve İzzet Günay'a onur ödülleri verildi.

  Gecede En İyi Film ödülünü “Babam ve Oğlum” alırken, filmin yönetmeni Çağan Irmak En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo, film oyuncularından Çetin Tekindor En İyi Erkek Oyuncu, Hümeyra En İyi Kadın Oyuncu ve Şerif Sezer de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne “Gönül Yarası” filmindeki rolüyle Timuçin Esen değer görülürken, En İyi Görüntü Yönetmeni ödülü ”Anlat İstanbul” filmiyle Mehmet Aksın'a, En İyi Müzik ödülü de eşit oranda oy aldıkları belirtilen Gökhan Kırdar (Anlat İstanbul) ve Replikas'a (İki Genç Kız) verildi.

  Erol Evgin'in de sahne alarak bazı şarkılarını seslendirdiği gece, Stephen Gagan'ın “Syriana” filminin gösterimiyle sona erdi.

  Geceye, İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Bayhan ile sanat ve magazin dünyasının tanınmış simalarından oluşan çok sayıda davetli katıldı.

  İşte SİYAD Ödülleri'nde en iyiler

  En iyi film: Babam ve Oğlum (Yön: Çağan Irmak)
  En iyi yönetmen: Çağan Irmak (Babam ve Oğlum)
  En iyi erkek oyuncu: Çetin Tekindor (Babam ve Oğlum)
  En iyi senaryo: Çağan Irmak (Babam ve Oğlum)
  En iyi kadın oyuncu: Hümeyra (Babam ve Oğlum)
  En iyi yardımcı erkek oyuncu: Timuçin Esen (Gönül Yarası)
  En iyi yardımcı kadın oyuncu: Şerif Sezer (Babam ve Oğlum)
  En iyi görüntü yönetmeni: Mehmet Aksın (Anlat İstanbul)
  En iyi müzik: Gökhan Kırdar (Anlat İstanbul) ve Replikas (iki Genç Kız)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı