Gündem Haberleri

  Babam kaçmadı kalp krizi geçirdi

  Pınar ÇITAK KOYGUN - Özgür ARSLAN / DHA
  04.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kahvedeki arkadaşlarının “Büyük ikramiyeyi öğrenince mahalleden kaçtı” dediği 73 yaşındaki Yusuf Akoğlu’nun oğlu: “Milyoner olduğunu öğrendikten sonra babam kalp krizi geçirdi.” Akoğlu’nun 20 yıllık arkadaşı “Para çıkarsa evlenmeyi düşünüyordu” dedi.

  DÖRDE bölünen 40 milyon liralık büyük ikramiyenin İstanbul talihlisi Yusuf Akoğlu’nun (73) en küçük oğlu Nedim Akoğlu, babasının kalp krizi geçirdiğini açıkladı. 1 Ocak sabahından beri eve uğramadığı iddia edilen SSK emeklisi Yusuf Akoğlu’nun 3 oğlunun en küçüğü Nedim, gazetecilerin sorularını, arkadaşlarının yanına kahveye giderken yanıtladı:

  Annemizi kaybettik

  “Babam Milli Piyango biletini yılbaşına 2 gün kala seyyar biletçiden seri halinde aldı. Büyük ikramiyenin babama çıkmasına hiç sevinmedim. Normal hayatımı yaşıyorum işte. Milyoner olduğunu öğrendikten sonra babamı hastaneye kaldırdık. Kalp krizi geçirdi. Şeker hastası zaten. 5 ay önce annemizi kaybettik. Üzüntüsü ondan.” Babasının büyük ikramiyeyle ne yapacağı sorusunu, “Edirne’de çiftlik var, onu devam ettireceğiz” diye yanıtladı.

  TALİHLİNİN OĞLU ANLATTI / WEB TV

  Hastaneye kaldırıldığı doğru değil

  YUSUF Akoğlu’nun 20 yıllık arkadaşı Hasan Yayla ise Akoğlu’nun büyük ikramiyenin çıktığını öğrendiği an kızarıp bozardığını söyledi. Yayla, “Oturdu düşündü ondan sonra kalktı oğluna gitti. Hastaneye kaldırıldığı yalan ama iğne vuruyorlarmış. Bir evde ama nerede olduğu belirsiz” dedi. Akoğlu’nun günlük 5- 10 TL yevmiyeyle taksicilik yaptığını anlatan Yayla, arkadaşının “Para çıkarsa evlenirim” dediğini aktardı.

  Parayla işim olmaz ama keşke bana verse

  YUSUF Akoğlu’nun en küçük oğlu Nedim önce “Parayla işim olmaz. Vallahi ben parayı sevmiyorum” dedi. Bir süre sonra ise fikrini değiştirip, “Keşke parayı bana verse” diye konuştu.

  İzmirli talihli parasını almadı

  Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
  MİLLİ Piyango’nun yılbaşı ikramiyesi olan 40 milyon lirayı paylaşan 4 talihliden 3’ü banka müdürleri aracılığıyla ikramiyelerini aldı. İlk olarak İstanbul’dan 5 milyonun sahibi eşiyle birlikte Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’ne gelerek ikramiyesini aldı. Daha sonra yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye olan 40 milyon TL’yi paylaşan Adana, Isparta ve İstanbul talihlileri banka müdürleri aracılığıyla paralarını aldılar. Piyango yetkilileri ikramiyesini almaya sadece İzmir talihlisinin gelmediğini açıkladı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı