Gündem Haberleri

  Babaları okula gitmediklerini öğrenince

  A.A
  22.04.2009 - 13:22 | Son Güncelleme:

  Rize'de, okula gitmediklerini öğrenen babalarından korkan 3 kardeş, geceyi ormanlık alandaki terk edilmiş kulübede geçirdi.

  Alınan bilgiye göre, Derepazarı ilçesinin Fıçıcılar Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Çolak (39), Fıçıcılar İlköğretim Okulunda okuyan çocukları Fatma (13), Rabia (9) ve Habip'in (8), mazeretleri olmadığı halde üç gün okula gitmediklerini, çağrıldığı okulda idarecilerden öğrendi.

  Çocuklarına bu nedenle kızarak eve gitmelerini söyleyen baba Mehmet Çolak, akşam saatlerinde eve geldiğinde çocuklarının evde olmadığını gördü. Çevrede arama yapan Çolak, çocuklarını bulamayınca güvenlik güçlerine haber verdi.

  Eve gelen güvenlik güçleri ve vatandaşların katıldığı arama çalışmaları sonucunda çocuklar, sabah saatlerinde ormanlık alandaki terk edilmiş bir kulübede bulundu.

  Baba Çolak, yaptığı açıklamada, aramalara evin köpeği Tony'nin de katıldığını belirterek, “Tony çocukların gittiği yolda huysuzlandı. Ormanlık alandaki kulübenin önüne gelince hiç durmadan havladı. Dışarıdan kapısını açmaya çalıştık. Açamayınca bıraktık, ancak daha sonra vatandaşlar Tony'nin gösterdiği yerde çocukları kulübenin içerisinde saklanmış olarak buldu” dedi.

  Çocuklarına, eğitimlerinden geri kalmalarını istemediği için kızdığını ifade eden Çolak, “Çocuklar sanırım benden korktukları için böyle bir yola başvurdular” diye konuştu.

  Geceyi kulübede geçiren çocuklar ise babalarından korktukları için ormanlık alana kaçtıklarını ve kulübeye sığındıklarını, hiçbir şey yemeden birbirlerine sarılarak kulübede gecelediklerini söyledi.

  Çocuklar, babalarına okula bundan böyle aksatmadan devam edeceklerine dair söz verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı