Gündem Haberleri

  Babaları annelerini öldüren 4 çocuk dedelerinde kalacak

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  17.11.2009 - 13:09 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ta, anneleri 32 yaşındaki Yeter Topçu’nun babaları 33 yaşındaki Cihangir Topçu tarafından öldürülen 4 çocuğun, aile ortamından uzaklaşmamaları için dedeleri Sebahattin Topçu’nun yanında kalması kararlaştırıldı.

  8 Kasım pazar günü ortadan kaybolan Yeter Topçu’nun, 11 Kasım çarşamba günü evinin kömürlüğünde parçalanmış cesedi bulundu. Eşini baltayla öldürüp, kol ve bacakları ile başını vücudundan ayıran Cihangir Topçu, 13 Kasım’da tutuklandı. Annelerinin ölmesi, babalarının da cezaevine konulması üzerine, Çaycuma’da oturan Cihangir Topçu’nun babası Sebahattin Topçu’nun evine götürülen 10 yaşındaki Nur Sine, 8 yaşındaki İlayda, 2 yaşındaki Berkay ve henüz 6 aylık olan Şengül Topçu’nun durumu Çaycuma Sosyal Hizmetler Müdürlüğü uzmanlarınca incelendi. Yeter Topçu ve Cihangir Topçu’nun aileleri arasında olay nedeniyle bir husumet bulunmadığını belirleyen uzmanlar, çocukların aile ortamında kalmalarının uygun olacağı sonucuna vardı.

  Çocukların dedelerinin yanında kalmaya devam edeceğini belirten Zonguldak Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, aile ortamında çocuklar için bir sıkıntı bulunmadığını, bu yüzden koruma kararı alınmadığını, ancak inceleme sürecinin devam edeceğini ve farklı bir durum olduğunda yeniden değerlendirileceğini söyledi. Çocukların dün itibariyle annelerinin öldüğünden habersiz oldukları belirtilirken, okula giden 2 çocuğun nakillerinin Çaycuma’ya alınacağı da bildirildi.

  Torunlarını devlete vermek istemediğini belirten Sebahattin Topçu da, torunları için varını yoğunu harcayacağını, ne gerekiyorsa yapacağını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı