Gündem Haberleri

  Baba yüreği evlat acısına dayanamadı

  (a.a.)
  07.08.2006 - 23:20 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki evinde terör örgütü üyelerinin silahlı saldırısına uğrayarak şehit olan Astsubay Başçavuş Levent Çevik'in babası İbrahim Çevik (59), oğlunun şehit olduğu haberi üzerine kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

  Oğlunun şehit olduğu haberi üzerine fenalaşan baba İbrahim Çevik, lise öğrencisi oğlu Can Çevik tarafından Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Çevik, kurtarılamadı.

  Jandarma Başçavuş Levent Çevik'in şehit haberiyle sarsılan Çevik ailesi, baba İbrahim Çevik'in ölüm haberiyle yıkıldı.
  4 kardeş olduklarını belirten lise son sınıf öğrencisi Can Çevik, babasının Şırnak'tan gelen ve ağabeyinin şehit olduğunu bildiren telefon görüşmesinin ardından bir anda yere yığıldığını ve kalp krizi geçirdiğini söyledi.

  Can Çevik, olayı şöyle anlattı: “Çok güzel bir Pazar günü geçirmiştik. Ev telefonu çaldı, önce küçük kardeşim telefona baktı. Babama, Şırnak'tan ağabeyimin komutanı seni arıyor dedi. Daha sonra babam telefonu eline aldı. O an ağlamaya başladı ve oğlum diyerek yere yığıldı. Bir taraftan annem, bir taraftan babam fenalaştı. Babam kalp hastası olduğu için hemen hastaneye kaldırdık. Eve geri döndükten bir süre sonra hastaneden aradılar. Babamın kendine geldiğini, bizi çağırdıklarını zannettik. Gittiğimde bana bir zarf içerisinde babamın yüzüklerini verip, başın sağolsun dediler. İki canımızı birden kaybettik. Ağabeyim vatan için öldü. Ben de ailem de bu vatan için canını verir, ama ne olur bitsin artık.”

  Sivaslı olduğu belirtilen şehit astsubay Levent Çevik'in cenazesinin, eşinin isteği üzerine Tokat'ta defnedileceği, baba İbrahim Çevik'in cenazesinin ise yarın Antalya'da toprağa verileceği bildirildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı