Gündem Haberleri

  Baba soygunda çığır açtı!

  DHA
  29.04.2016 - 17:11 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da 2 yaşındaki oğlunun bulunduğu bebek arabasıyla, alışveriş merkezlerindeki elektronik mağazalarından cep telefonu ve dizüstü bilgisayar çaldığı iddiasıyla Şahabettin İ., kendisini takibe alan hırsızlık bürosu özel ekibince suçüstü yakalandı.

  Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, kentteki alış veriş merkezlerinde, bebek arabasına koyduğu çocuğunu kullanarak hırsızlık yapan şüphelinin peşine düştü. Özellikle elektronik mağazalarından eline aldığı dizüstü bilgisayar ve cep telefonlarını, gizlice bebek arabasındaki çocuğunun arkasına koyarak çalan baba, mağazaların güvenlik kameralarınca kaydedildi.

  Baba soygunda çığır açtı

  SUÇÜSTÜ YAKALANDI

  Polis bir çok işyerinden çocuğunu kullanarak hırsızlık olayını gerçekleştiren kişiyi yakalamak için, güvenlik kameralarını inceledikten sonra özel ekip kurdu. Kentte bulunan alışveriş merkezlerinde görevlendirilen ekip, bebek arabasıyla gezen eşkale uygun kişileri yakın takibe alarak gözlem yaptı. Önceki gün yine bir alışveriş merkezine giden şüpheli baba, bu kez bir ayakkabı mağazasından ayakkabı çalarken suçüstü yakalandı.

  Baba soygunda çığır açtı

  Polis yaptığı incelemede daha önce bir çok AVM’de meydana gelen hırsızlık olaylarını da aynı kişinin yaptığını belirledi. Suçüstü yakalanan Şahabettin İ.’nin AVM’lerde 6 ayrı hırsızlık olayına karıştığı belirlenirken, daha önce de hırsızlık olaylarından kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edildi. Şahabettin İ. Hırsızlık Bürosu’ndaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR / DİYARBAKIR

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı