Gündem Haberleri

  Baba katilinin akıl sağlığı araştırılacak

  ADANA, (DHA)
  22.02.2011 - 15:06 | Son Güncelleme:

  ADANA’da satırla babası 65 yaşındaki Kazım Ünal’ı öldürüp, ablası 29 yaşındaki Nazmiye Ünal’ı yaraladığı iddiasıyla yargılanan 23 yaşındaki Mustafa Ünal’ın akli dengesinin yerinde olup olmadığı araştırılacak.

  Olay, 9 Şubat 2010 günü Gülpınar Mahallesi’nde meydana geldi. Olaydan 5 ay önce askerden gelen ve iş bulamayan Mustafa Ünal, iş konusunda tartıştığı babası Kazım Ünal’ı sokak ortasında satırla öldürüp, ablası Nazmiye Ünal’ı da yaraladı. Komşuları tarafından sopayla başına vurulup etkisiz hale getirildikten sonra polise teslim edilen Ünal, tedavisinin ardından tutuklandı.

  Hakkında babasını öldürmekten ’ağırlaştırılmış ömürboyu’, ablasını öldürmeye teşebbüs ettiği için de 20 yıla kadar hapsi istenen Ünal’ın, Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi.

  ’CEZA ALIR MIYIM?’

  Pişman olduğunu söyleyen sanık Ünal, mahkeme başkanına "Merhametinize sığınıyorum. Ben ceza alır mıyım? İnsan ceza evine girince bir anda özgürlükleri kısıtlanıyor" dedi.

  Önceki ifadesinde ise cinayeti neden işlediğini bilmediğini iddia eden Ünal, "Olay sırasında kendimde değildim. Uyku ilacı kullanıyordum. Babamla normal insanlar gibi konuşuyorduk. Futbol ve iş konusunda tartışıyorduk. Birden satırı ve bıçağı alarak saldırdım. Babam bana bir şey yapmamıştı. Ablam da bizi ayırmak istemişti. Zaten babam ağır başlı bir insandır" diye ifade vermişti.

  ’KARDEŞİM SAĞLIKLI DEĞİL’

  Sanığın satırla yaraladığı ablası Nazmiye Ünal ise, "Kardeşimin akli dengesi yerinde değil. Çünkü kendi kendine konuşup, gülüyor. Duruşmayı devamlı takip eden ve daha önce de görüştüğü ablasını soruyor. Normal bir insan bunu yapar mı?" diye ifade verdi.

  BABASI, ’HASTALIĞI DUYULURSA İŞ VERMEZLER’ DEMİŞ

  Önceki duruşmada, tanık olarak dinlenen anne 64 yaşındaki Şahiye Ünal da, oğlunun askerden önce de akıl sağlığının yerinde olmadığını kaydederek, "Babası ’Askerde aklı başına gelir’ diye düşündü. Ama askerden geldiğinde iyice içine kapanmıştı. Birkaç kez özel doktora götürdük. Doktorlar hastaneye yatırılarak tedavi görmesi gerektiğini söyledi. Ama babası ’Duyulursa, deli diye iş vermezler’ düşüncesiyle götürmedi. Rahatsız olduğunu saklamaya çalıştık" diye ifade verdi. Anne konuşması sırasında ağlayınca, sanık da kendine hakim olamayıp, ağladı.

  İSTANBUL ADLİ TIP’A SEVK

  Mahkeme heyeti, sanık avukatının da talebi üzerine, daha önce, İstanbul Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas ve 4’üncü İhtisas Kurulu’nca ceza ehliyetinin tam olduğu yönünde rapor verilen sanığın, yeniden akıl sağlığının araştırılması için, bu kez de İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Genel Kurulu’na sevk edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı