Gündem Haberleri

  Baba isyanı: Engelli çocuğunu el arabasıyla İzmir'e götürmek istedi

  AA
  15.12.2014 - 13:46 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Ortaca ilçesinde yaşayan Zeynel İncesu, yetkililerin engelli oğlu için ambulans sağlamamasına isyan etti. 74 yaşındaki adam en sonunda engelli oğlunu 3 tekerlekli el arabasıyla İzmir'e götürmek üzere yola çıktı. İncesi'nun tepkisini ve çaresizliğini haber alan Kaymakam Hüseyin Yılmaz, ilgili birimleri arayarak ambulans tahsis edilmesini sağladı.

  Zeynel İncesu, yaptığı açıklamada, 25 yaşındaki oğlu Metin'in doğuştan beyin damarlarındaki tıkanma nedeniyle engelli olduğunu söyledi. Oğlunun oturamadığını, konuşamadığını ve ellerini kullanamadığını anlatan İncesu, son kontrolde doktorun, oğlunun belinin 2,5 santimetre sağa kaydığını söylediğini belirtti.

  "20 LİRA YEVMİLE İLE ÇALIŞIYORUM"

  Ege ya da 9 Eylül üniversitelerinde ameliyat edilmesi gerektiğinin söylendiğini dile getiren İncesu, "Oğlumu İzmir'e götürebilmek için ilgili kurumlara gittim fakat hiçbir yerden ambulans alamıyorum. İl dışına gidiş dönüş 3 bin lira para istiyorlar. Ben 20 lira yevmiye ile çalışıyorum" dedi.

  "9 GÜNDÜR BEKLİYORUM"

  Kurumlardan gıda ya da herhangi bir yardım istemediğini, sadece ambulans istediğini ifade eden İncesu, "Oğlumun ameliyat olabilmesi için İzmir'e gitmesi gerekiyor. Ambulansın dışında da hiçbir araçla gidemiyor. 9 gündür bekliyorum bir cevap gelmedi. Bunun üzerine 3 tekerlekli el arabası ile İzmir'e doğru yola çıkıyorum" diye konuştu.

  Açıklamanın ardından İncesu, oğlunu 3 tekerlekli el arabasına koyarak İzmir'e gitmek için yola çıktı.

  DURUMU ÖĞRENİNCE MÜDAHALE ETTİ

  Durumunu haber alan Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, ilgili birimleri arayarak İncesu'ya ambulans tahsis edilmesini sağladı. Kaymakam Yılmaz, İncesu'nun tedavi için İzmir'e gitmesi gerektiği bilgisinin kendisine yeni ulaştığını söyledi. Bu gibi insani bir durumda yardım etmemelerinin söz konusu olamayacağını vurgulayan Yılmaz, "Aile ile görüştük. Ne gerekiyorsa yerine getirilecek. Ailenin durumunu biliyoruz. Daha önce de maddi manevi desteklerimiz oldu. Tedavi için sağlıklı bir şekilde İzmir'e gönderilmesini sağlayacağız" dedi.

  Kocabel mevkisinde ambulansa alınan Metin İncesu, İzmir'e sevk edilmek üzere Ortaca Devlet Hastanesine götürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı