Gündem Haberleri

  Baba Eker: Oğlum şehit olacağını biliyordu

  İsmail AKDUMAN/KAVAK (Samsun), (DHA)
  01.07.2007 - 14:39 | Son Güncelleme:

  TUNCELİ'de PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 astsubay ve uzman çavuş arkadaşıyla birlikte şehit düşen 33 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ümit Eker’in memleketi Samsun'un Kavak İlçesi'nde yas var. Şehidin babası Kamil Eker, oğlu ile 2 gün önce telefonla konuştuğunu anlatırken, “Oğlum, şehit olacağını biliyordu” dedi.

  PKK teröristlerinin yola döşediği mayını patlamasıyla şehit olan Uzman Çavuş Ümit Eker'in ailesi perişan oldu. Bu sabah oturdukları Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nden memleketleri Samsun'un Kavak İlçesi Tabaklı Köyü Bahçelievler Mahallesi Eker Sokak'taki yakınlarının evine gelen şehit annesi 54 yaşındaki Mevlide Eker, babası 55 yaşındaki Kamil Eker ile şehidin 10 yıllık eşi 31 yaşındaki Nervin Eker gözyaşı döktü.

  14 yıldır askerlik görevinde bulunan oğlunun asıl birliğinden gecici olarak 11 aylığına Tunceli Merkez Jandarma Alay Komutanlığı'na gittiğini belirten Kamil Eker, “Oğlumun tayini İzmir Bornova’ya çıkmıştı. Ancak bulunduğu görev yerinden, terör olaylarının artması ve genel seçimler nedeniyle tayinlerin durdurulması yüzünden gidememişti” dedi.

  Kamil Eker, 5 çocuğunun en büyüğü olan oğlu ile cuma günü telefonla görüştüğünü aünlatırken, “Kendisi evin İzmir’e taşınmasına gerek olmadığını söylemişti. Nedenini sorunca ‘Baba buralar çok karışık. Her an şehit olma durumuyla karşı karşıyayız. Bu yüzden İzmir'e taşınacağımızdan pek umudum yok' demişti. Oğlum şehit olacağını anlamıştı” diyerek gözyaşı döktü.

  Çocukları bulunmayan şehit Ümit Eker'in eşi Nervin ile anne Mevlide Eker ağıtlar yaktı. Anne ve eşin fenalık geçirmesi nedeniyle bulundukları eve gazeteciler sokulmadı.

  Şehit Uzman Çavuş Ümit Eker'in cenazesinin Kavak İlçesi Tabaklı Köyü'nde toprağa verileceği belirtildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı