Gündem Haberleri

  Baba: DNA'ya gerek yok

  A.A
  02.08.2006 - 16:44 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'de kaybolduktan yaklaşık 4 ay sonra polisin İstanbul'da düzenlediği operasyonla kurtarılan 2 yaşındaki Şerif Can Engin'nin yasal babası iddialara yanıt verdi: DNA testiyle ilgili yapılacak çalışmalara ilgi de, gerek de duymuyorum.

  2 yaşındaki Şerif Can Engin'in, teslim edildiği ailesiyle birlikte Pendik'teki evine döndü.

  Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğünden çıktıktan sonra otomobille Pendik Kurtköy'deki evine dönen Şerif Can Engin, annesi Yıldız Engin tarafından hemen içeri sokuldu.

  Apartmanın önünde bekleyen gazetecilere açıklama yapan baba Tuncay Engin, çok yorulduklarını, ancak 4 aydır sürdürdükleri çalışmaların karşılığını aldıklarını ifade ederek, “Oğlum benim canım. Bundan sonra karşı tarafla ilgili kanuni süreç devam edecek. Oğlum da çok yoruldu. Oğlumuza kavuştuk. Yaşasın Türk milleti, yaşasın Türkiye” dedi.

  Tuncay Engin, bir soru üzerine, eşinin şikayeti geri aldığı şeklinde sözlerin asılsız olduğunu belirterek, mahkeme sürecinin devam edeceğini söyledi.

  Oğlunun bulunması için yaptıkları çalışma ve desteklerden dolayı emniyet ve jandarma ekiplerine teşekkür eden Tuncay Engin, “Neyin ne olduğu önemli değil. Benim oğluma kavuşmam önemli. Ben kaçıran adamı tanımıyorum. İddialar asılsız. Sizler beni tanıyorsunuz. Medyaya yakın bir insanım” dedi.

  Tuncay Engin,  “Oğlunuza DNA testi yapılacak mı?” sorusuna da “Bundan sonrası için ailece oturup bu tür iddialarla ilgili karar vereceğiz. Kim ne söylerse söylesin DNA testiyle ilgili yapılacak çalışmalara ilgi de, gerek de duymuyorum” diye yanıt verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı