Gündem Haberleri

  Baba anneyi öldürdü olan çocuklara oldu

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Biri 11, diğeri dokuz yaşında iki kardeş. Babaları annelerini öldürdü. Gerekçe, 'yasak ilişki'ydi. Ancak, duruşma sıradan bir cinayet duruşması gibi geçmedi. Adliyeye gelen 11 yaşındaki Çetin, adeta büyüklere ders verdi. O büyükler yüzünden asıl çocukların acı çektiğine işaret edecek kadar büyümüştü: ‘‘Cinayetlerden en çok çocuklar etkileniyor. Biz şu anda hem annesiz, hem de babasızız. Babamın öldürdüğü Kınıyaz amcanın beş yaşındaki oğlu Muhammed de babasız’’ diyordu.

  Onbir yaşındaki Çetin Güngör, önceki gün kardeşleriyle birlikte babasının idamla yargılandığı duruşmadaydı. Babası, annesi Songül Güngör'ü ve yasak ilişkiye girdiği Kınıyaz Şaşı'yı öldürmek suçundan yargılanıyordu. Çetin ile dokuz yaşındaki kardeşi Derya, cezaevinden mahkeme salonuna getirilirken, jandarmalar arasında babaları Yücel Güngör'ü görünce gözyaşlarına boğuldular. Çetin, cinayetlerden en çok çocukların etkilendiğini söyledi. ‘‘Biz şu anda hem annesiz, hem de babasızız. Kınıyaz amcanın beş yaşındaki oğlu Muhammed de babasız. Olan çocuklara oldu. Şimdi babama sarılmama bile izin vermiyorlar’’ diye konuştu.

  Pendik'te geçtiğimiz ağustos ayında Yücel Güngör, evinin yatak odasında birlikte yakaladığı eşi Songül Güngör'ü ve Kınıyaz Şaşı'yı kurşun yağmuruna tutarak öldürmüştü. Kartal 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde idam ve müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Yücel Güngör'ün kaderini, oğlu Çetin'in verdiği ifadeler değiştirdi. Çetin daha önceki duruşmada ‘‘Babam işe gittiğinde Kınıyaz amca gelerek bize para verip, bakkala gönderirdi. Bir gün bakkaldan geldiğimde annemi öperken buldum. Annem de 'Akraba akrabayı öper' dedi’’ diye ifade vermişti.

  18 yıl hapsi istendi

  Önceki günkü duruşmada, Savcı Ayhan Hasırcıoğlu mütalaasını verdi ve ‘‘Sanığın öldürme eyleminin maktül ve maktülenin cinsi münasebette bulunmak üzere veya bulunduklarına inanarak gerçekleştirdiği kanaatine varılmıştır. Müdahil tanıklarının cinayetin hırsızlık amacıyla işlediği hususundaki ifadeleri inandırıcı bulunmamıştır’’ dedi. Sanığın idam cezası yerine 10 seneye kadar, müebbet hapis cezası yerine ise sekiz yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı