Gündem Haberleri

  B şıkkını seçti annesini boğdu

  Hüseyin TÜCCAR- Göksel BAŞARAN Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, DHA
  29.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursa’da, bir evlat, son zamanların en vahşi cinayetiyle annesini öldürdü. Tekstil işçisi Asiye F. (46), geçen pazartesi akşamı Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi, Hamitler Mahallesi Nergiz Sokak’ta oturdukları evde, 17 yaşındaki oğlu M.F.’nin kurbanı oldu.

  Babası evi terkedip Belçika’ya yerleşen M.F. adlı delikanlı, ablaları da Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ni kazanıp Ankara’ya gittiği için, annesiyle yaşıyordu. M.F., iki yıl üst üste sınıfta kalınca geçen yıl liseden atıldı. Annesi hem üniversitede okuyan kızlarının eğitim giderlerini hem de evin geçimini karşılamakta zorlandığı için, delikanlı, Uludağ yolunda bir çay bahçesinde garsonluk yapmaya başladı.

  Annemi nasıl öldürürüm

  İş dışında zamanının çoğunu bir internet kafede geçiren M.F., Finlandiyalı rock müzik grubu ’HIM’ ve grubun solisti Ville Valo’nun hayranıydı. M.F., son dönemde saçlarını kırmızıya boyattı, Valo gibi tırnaklarına siyah ve kırmızı ojeler sürdü ve onun gibi giyinmeye başladı. İnternet kafade tanıştığı arkadaşlarıyla satanist bir gruba katıldığı ve uyuşturucu kullandığı ileri sürülen M.F., son zamanlarda, evdeki eşyaları satmasına karşı çıkan annesi Asiye F. ile sık sık tartışmaya başladı. Tartışmalarla bunalan M.F., sonunda internette bir arkadaşlık sitesinde grup kurup, ’Annemi nasıl öldürebilirim?’ başlığı altında (a) bıçakla, (b) boğarak, (c) tabancayla, (d) zehirleyerek seçeneklerinin yer aldığı anket düzenledi.

  Öldürdü, yatıp uyudu

  Geçtiğimiz pazartesi akşamı eve gelen M.F., annesini bir yakınıyla sohbet ederken buldu. Bu kişinin ayrılmasından sonra evde yalnız kalan anne oğul arasında yine tartışma çıkınca M.F., eline geçirdiği bıçağı annesine sapladı, ardından talihsiz kadını tüm yalvarmalarına karşın boğazını sıkarak öldürdü. Cinayettin sonra annesinin cesedini banyoya götüren M.F., dışarı çıkıp buluştuğu okuldan arkadaşı 17 yaşındaki S.E.K.’ye cinayeti anlattı. Ardından eve dönüp uyuyan delikanlı, salı günü hiç bir şey olmamış gibi çalıştığı çay bahçesine gitti. İşten öğle saatlerinde ayrılan M.F., iki bıçak satın alarak eve geldi.

  Satırla 13 parçaya ayırdı /images/100/0x0/55ea9d41f018fbb8f88b83ed

  Kurban Bayramı’nda kestikleri hayvanın etini parçalamak için evde bulunan satırı da yanına alan M.F., banyoda annesinin cesedini 13 parçaya böldü. Ceset parçalarını çöp torbalarına koyarak, evlerinin inşaat halindeki ikinci katına çıkaran M.F., kan gölüne dönen evi de satın aldığı 5 litre parfümlü deterjanla yıkadı. Anne katili genç, kan kokusu çıkmadığı için eve bolca sprey sıkıp, arkadaşlarıyla buluşmak üzere internet kafeye gitti. Buluştuğu arkadaşları S.E.K., S.B. ve kimliği gizli tutulan bir kıza, annesini parçalara ayırdığını anlatan M.F., torbalara koyduğu cesedi denize atmayı düşündüğünü söyledi ve yardım istedi. Bu sırada arkadaşlarından biri, M.F.’ye sezdirmeden internet kafeden çıkıp yakındaki Emek Polis Merkezi’ne gitti ve ihbarda bulundu. Hemen internet kafeye gelen polis ekibi, M.F.’yi gözaltına aldı. Cinayetin işlendiği eve giden polis ekibi, çöp torbalarında Asiye F.’nin parçalanmış cesediyle karşılaştı. Asiye F.’nin başının bulunduğu torbada bıçak dik halde görülürken, kesilen parmağından düşen yüzük de cinayetin işlendiği banyoda bulundu. Cinayet masası dedektifleri parmak izi aldı, duvara kazınan satanist sembollerini andıran işaretleri görüntüledi.

  Cezaevine konuldu

  Talihsiz anne Asiye F. dün öğleden sonra akrabaları tarafından toprağa verilirken oğlu ’Tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan adliyeye çıkarıldı. Adliyeye getirilirken son derece rahat ve soğukkanlı görünen M.F. gazetecilerin ’Pişman mısınız?’ sorusunu cevapsız bıraktı. M.F. sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

  "Satanist değil ateistim" dedi

  TUTUKLANAN anne katili M.F., Emniyet Müdürlüğü’nde cinayeti şöyle anlattı: "Annem sürekli benden yakınıyordu. Olay gecesi banyo yapıyordum. Ziyaretimize gelen teyzemin oğlu Sezgin Karaböcek’e, ’Bu çocuk, beni çıldırtıyor. Artık ona dayanamıyorum. Bir gün ya o beni öldürecek veya ben onu’ dedi. Bu sözler çok zoruma gitti. Teyzemin oğlu ayrıldıktan sonra, mutfakta fritözü kullanmak istedim. Annem, ’Yağ damlar’ diyerek bağırdı. Üzerime yürüdü. Elinde bıçak vardı.
  /images/100/0x0/55ea9d41f018fbb8f88b83ef
  Can çekişirken boğdum

  Elindeki bıçağı alarak karnına sapladım. Can çekişiyordu. Bu kez boğdum. Cesedini ise bir gün sonra parçaladım. Amacım poşetleri denize atarak kurtulmaktı." Sorgusunda, "Ben satanist değil ateistim" dediği ileri sürülen M.F.’nin sürekli gittiği internet kafedeki tüm bilgisayar incelemeye alındı. M.F.’nin annesinin cesedini stanistlerin kutsal saydığı 13 rakamından esinlenerek 13 parçaya ayırdığı ileri sürüldü.

  Adı sert müziği yumuşak grup

  KATİL zanlısı M.F.’nin hayranı olduğu Ville Valo, Finlandiya’da 1991 yılında kurulan ve halen bu ülkenin en popüler alternatif rock grubu ’HIM’in solisti. Gitarda Mikko Lindström, bas gitarda Mikko Paananen’in yer aldığı grup, bugüne kadar altı albümü yayınlandı.

  ’Şeytanın kalbi’

  ABD’de ’altın plak’ alan tek Fin grubu olan HIM’in isminin açılımı ’His Infernal Majesty’ (Cehennemi Majesteleri) olsa da, grup, birçok benzerinden daha yumuşak bir müzik yapıyor. Zaten Ville Valo da, yaptıkları müzik türünü ’aşk rock’ olarak tanımlıyor. Grubun simgesi ise, satanizmle özdeşleştirilen pentagramın kalp şeklinde bir türevi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı