Gündem Haberleri

  Azmettirici katil koca

  Aziz ÖZEN/İSTANBUL
  06.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  30 yıl önce ilk karısını öldüren Fevzi Mengütay, geçen yıl 8 Mart’ta ikinci karısı Azeri Natavan Jabbarzade Mengütay’ı kuzenine öldürtmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı.

  AZERBAYCAN uyruklu Natavan Jabbarzade Mengütay (40), 2005’te Fethiye’de tanıştığı Fevzi Mengütay (50) ile 2006’da evlendi. Bir çocuk sahibi Azeri kadının iki çocuğu daha oldu. Kocasından şiddet görünce 2011’de boşanma davası açtı fakat sonra vazgeçti. Sığınma evine gitti, o da çare olmadı.

  8 MART CİNAYETİ

  En son ülkesine dönmeye karar verdi. Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart 2012’de çocuklarına son kez sarılan talihsiz kadın, üç bavulla evden ayrıldı. Kurtköy’deki bir sağlık kuruluşunun koltuğunda sabahın olmasını bekledi. Saat 02.00 gibi, kocası Fevzi Mengütay’ın hafif zekâ geriliği olan amcasının oğlu Öner Mengütay (45), tıp merkezinden içeri girip kadına kurşun yağdırdı. Mengütay, olay yerinde hayatını kaybetti. Öner Mengütay ve azmettirici olduğu iddia edilen Fevzi Mengütay tutuklandı.

  EN AĞIR CEZA

  Anadolu Adalet Sarayı 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu koca Fevzi Mengütay suçlamaları kabul etmedi. Sanık Öner Mengütay ise, “İki çocuğu yetim bıraktım. Her gece rüyama giriyor” dedi. Mahkeme heyeti, sanık Öner Mengütay’ı, tasarlayarak öldürmekten, sanık koca Fevzi Mengütay’ı da azmettirmekten ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis’ cezasına çarptırdı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı