Gündem Haberleri

  "Azerbaycan 3 milyon dolar harcadı birinci oldu"

  SARAYBOSNA (A.A)
  16.05.2011 - 16:52 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın Düsseldorf kentinde düzenlenen 56. Eurovision Şarkı Yarışmasında 6. olan Bosna Hersek'i temsil eden Dino Merlin, ülkesine döndü.

  Merlin, Saraybosna Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Eurovision Şarkı Yarışması'nda bu yıl birinci olan Azerbaycan'ın, stratejik olarak yıllardır bu yarışmaya yatırım yaptığını belirterek, “Daha iyi şarkıdan ziyade, yapılan iyi yatırım, sonuca götürdü. Azerbaycan geçen yıl Eurovision için 3, bu yıl ise yaklaşık 2 milyon avro harcadı. Azerbaycan bu yarışmaya iyi yatırım yaptı ve sonucunu aldı” dedi.

  Bosna-Hersek'in yarışmada 6. olmasından memnun olduğunu ifade eden Merlin, “5 ay boyunca yoğun çalışma içerisindeydik. 43 ülke arasında 6. olmak bir başarıdır” diye konuştu.

  AZERBAYCAN'IN PERFORMANSINDAN KARELER / FOTO GALERİ

  BOSNA HERSEK'İN PERFORMANSINDAN KARELER / FOTO GALERİ

  "BAŞARIMIZ KÜÇÜMSENMEMELİ"

  Bosna Hersek Eurovison Heyeti Başkanı Deyan Kukriç ise ülkesinin bu yarışmaya 150 bin avroluk bütçe ile katıldığına dikkati çekerek, yarışmaya katılan en düşük bütçeye sahip ülkelerden birinin de Bosna-Hersek olduğunu söyledi. Kukriç, kullanılan bütçeye göre, elde ettikleri başarının küçümsenmemesi gerektiğini vurguladı.

  Bosna-Hersek'i yarışmada İngilizce olarak seslendirdiği "Love in Rewind" (Geriye sarılmış aşk) adlı parçayla temsil eden Dino Merlin, Boşnak müziğin "yaşayan efsanesi" olarak gösteriliyor.

  Türkiye'den de bu yılki yarışmada en fazla puan, Azerbaycan'dan sonra Bosna-Hersek'e gitti.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı