Gündem Haberleri

  Az daha yanacaklardı

  Felat BOZARSLAN- Sinan BİLGİLİ/ İSTANBUL, (DHA)
  30.07.2007 - 11:52 | Son Güncelleme:

  İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü'nde çıkan yangın çok sayıda hayvanı tehdit etti.Hayvanların blunduğu bölümde yöneticiler korku dolu anlar yaşadılar.

  Yabani hayvanların imdadına fakülte çalışanları ve Çevre İl Müdürlüğü ekipleri yetişti. Ambar ve özel alanlarda bulunan hayvanlar güvenli yerlere nakledildi. Fakülte çalışanları paniğe kapıldıkları için sürekli çırpınan kuşların ayaklarını bantlayıp hareket etmelerine engel oldu ve yaralananların ilk tedavilerini yaptı. Siyah kuğu, martı, leylek yabani orman kuşları alev ve dumanların uzağında tutuldu. Aralarında yabani yavru kurtların da bulunduğu diğer hayvanlar da kafeslere konularak daha güvenli bölgelere götürüldü. Bu arada büyüyen alevleri söndürmek için AKOM’un iki uçağı da havadan müdahalede bulundu.

  Alevler fakültenin 2 binasının çatılarına sıçradığı anlarda hem itfaiyenin hem de havadan yapılan müdahale sonunda zamanında söndürüldü. 4 saatlik çalışma sonunda söndürülen yangında alevlere müdahale eden itfaiye erlerinden biri merdivenden düşürek yaralandı. İtfaiyeci Ahmet Yılmaz ambulansla hastaneye kaldırılap tedavi altına alındı.
  Yangının çıkış nedeni tespit edilemezken, otluk alanın bazı kişiler tarafından piknik alanı olarak kullanıldığı, yangına bu piknikçilerin bıraktığı bir mangalın yol açmış olabileceği öne sürüldü.

  Az daha yanacaklardı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı