Gündem Haberleri

  Ayvalık açıklarında kaçak akaryakıt operasyonu

  A.A.
  22.04.2009 - 18:11 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında denetim yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında seyreden bir akaryakıt tankerinde kaçak olduğundan şüphelenilen 2,5 ton motorin ele geçirdi.

  Alınan bilgiye göre, İzmir'in Foça Limanından İstanbul'a giden “Tek Gülüm” adlı akaryakıt tankerini Ayvalık açıklarında durduran Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, personelin şüpheli hareketleri üzerine tankerde arama yaptı.

  Aramada “boş olması gereken” tanklarda motorin bulunduğu tespit edildi. Personelin taşınan motorine ilişkin belge gösterememesi üzerine tankere el koyan Sahil Güvenlik ekipleri, tankeri Alibey (Cunda ) Adası iskelesine çekti.

  Olayla ilgili olarak gemi ve içinde bulunan 4 kişi hakkında 5015 Sayılı Akaryakıt Kanunu'na muhalefetten soruşturma başlatıldığı, tankerde bulunan motorinin menşeinin tespit edilmesi için numune alınarak ilgili kurumlara gönderildiği öğrenildi.

  Bu arada, olayla ilgili ifadelerine başvurulan gemi kaptanı M. G ile personel E. K, M. K. ve A. A, motorinin menşeinin belirlenmesi sürecinde Tek Gülüm isimli tankerde bekliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı