Gündem Haberleri

  AYTO'dan Bakan Koç'a teşekkür plaketi

  Cemal YILDIRIM/AYDIN, (DHA)
  06.07.2007 - 09:06 | Son Güncelleme:

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türkiye Cumhuriyeti'nin, Atatürk Dönemi hariç, üst üste üçer aylık dönemde, bu kadar uzun kalkınma trendini gördüğü başka bir devir yaşamadığını söyledi

  Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Aydın Ticaret Odası'nın 80'nci Kuruluş Yıldönümü kutlamalarına verdiği destekten dolayı, adına düzenlenen plaket törenine katıldı. Törende, bir konuşma yapan Bakan Koç, Türkiye Cumhuriyeti'nin, Atatürk devri hariç, üst üste üçer aylık dönemde bu kadar uzun kalkınma trendini gördüğü başka bir devir yaşamadığını ileri sürdü. Bakan Koç, “Dün, kalkınma hızı yüzde 6.8 olarak açıklandı. Hep güzel şeyler oluyor.

  Ama enseyi karartmayın. Ne oldu şimdi? İktidardayız, laiklik duruyor. Bütün ihtişamıyla da durması lazım zaten. Kültür ve Turizm Bakanlığı maddi ve gayri maddi kültürel envanteri ve master planı bakanlığım döneminde çıkarıldı. Herkesin endişeleri olabilir. 400 milyar dolar gayri safi milli hasılası olan, 100 milyar dolar ihracatı olan ve 20 milyar dolar turizm geliri olan ülkede, bazı şeyler, isteyenlerin beklediği gibi olmaz” dedi.

  Aydın Ticaret Odası (AYTO) Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan ise, ülkemizde son yıllarda ekonomik anlamda büyük başarılara imza atıldığını, bu yıl ihracat rakamlarının 100 milyar doları bulacağını temenni ettiğini kaydetti. Gerek ara mal ihracatı gerekse yatırım mallarında da ithalat patlaması yaşandığına ve dış ticaret açığının endişe verici boyutlara ulaştığına dikkati çeken Çağlayan, bu açığımızı kapatmanın en uygun yolunun turizm gelirlerinin arttırılması olduğunu ifade etti. Aydın'ın gelişimini sağlayacak en önemli konuların tarım, turizm ve jeotermal olduğunu da ileri süren Çağlayan, “Bu konulardan biri olan turizmde anlayış artık değişmiş deniz, kum, güneş üçlüsüne kültür, sağlık, kongre, yayla turizmi gibi çok çeşitli alanlar eklenmiştir” diye konuştu.

  Konuşmalarında ardından AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, Bakan Koç'a AYTO'nun 80'inci kuruluş yıldönümü kutlamalarına verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı