Gündem Haberleri

  Ayşenur Bahçekapılı Meclis'te rahatsızlandı

  Bülent SARIOĞLU/ANKARA
  26.02.2015 - 14:57 | Son Güncelleme:

  Tartışmalar ve kavgalarla devam İç Güvenlik Paketi'nin görüşmeleri için toplanan TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, rahatsızlanınca görüşmelere ara verildi.

  İÇ Güvenlik Paketi’nin geceli gündüzlü gergin görüşmeleri Meclis yönetimini de yordu. Günlerdir aralarla kavgalı oturumları yöneten Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, az önce tansiyonu düşünce görüşmeye ara vererek Başkanlık Divanı’ndan ayrıldı.

  Bahçekapılı, Genel Kurul’u açtıktan birkaç dakika sonra yoklama yaparken fenalaştı. Bahçekapılı, toplantı yeter sayısına ulaşıldığını söylemesinin hemen ardından yanındaki katip üyeleri “Fena oluyorum” diye uyardı.

  Görüşmelere bir saat ara veren Bahçekapılı hemen Başkanlık Divanı’nın arkasındaki dinlenme odasına çekildi. Meclis hekimlerinin buradaki müdahalesinde Bahçekapılı’nın tansiyonunun 9/5 olduğu ölçüldü. Bahçekapılı dinlenmeye çekilirken milletvekilleri de oturumun açılması amacıyla diğer AK Partili Başkanvekili Sadık Yakut’u bekledi.

  Bahçekapılı bir gün önce de akşam ilerleyen saatlere kadar Genel Kurul’u yönetmişti. Yakut gibi Bahçekapılı da gergin ve kavgalı oturumlarda zaman zaman milletvekillerini sakinleştirmekte zorlanınca görüşmelere ara vermek zorunda kalmıştı.

  Son olarak muhalefet milletvekillerinin Başkanlık Divanı’nın önünde toplandığı sırada Bahçekapılı bir milletvekilinin eline vurmasına tepki göstermişti. Bahçekapılı daha sonra özür dileyen bu milletvekiline “helalleştiğini” söylemişti.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı