Gündem Haberleri

  ‘Ayse Paşalı gibi öleceksin’ diyor

  Teslime TOSUN / DHA
  01.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “Artık bende Ayşe Paşalı fobisi oluştu. Adliye koridorlarında gözleri mor, ölümü bekleyen o kadının görüntüsü gözümün önünden gitmiyor ve ben de ölümü bekleyen birisi haline geldim.” Bu sözleri söyleyen boşandığı eşinden şiddet gören avukat Pınar Söğüt. Son çare Başbakan’dan yardım istiyor.

  ANTALYA Barosu’na kayıtlı avukat Pınar Söğüt (31), 1 ay önce boşandığı eşi Adem Murat Söğüt’ten (35) psikolojik işkence ve şiddet gördüğü, ölüm tehditleri aldığı gerekçesiyle Başbakan Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak yardım istedi. Avukat Söğüt mektubunda şöyle dedi: “Şu anda çocuğumla ölüm korkusu içinde yaşıyorum. Diğer kadınlar gibi cinayete kurban gideceğim. Benim korkum ölmek değil, 5 yaşındaki oğlumu savunmasız ve öksüz bırakmak. Eski eşim bana ‘Seni Ayşe Paşalı gibi öldüreceğim’ diyor. Acil yardım bekliyorum.”
  Boşanınca koruma bitti
  Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan avukat Söğüt, şunları söyledi:  “Boşanma davası sırasında koruma kararı alınmıştı. Ancak boşandığım gün bu karar ortadan kalktı. Savunmasız bir şekilde saplantılı bir adamın karşısında 5 yaşında bir çocukla kalakaldım. Eski eşim lise mezunu ve güvenlik görevlisi. Ondan ayrılmak istediğimde iki kaburga kemiğimi kırdı.”
  Adliye’de dövdü
  “Son olarak da adliyenin ortasında meslektaşlarımın ve müvekkillerimin önünde beni dövdü. Meslektaşlarım olmasaydı o gün beni öldürecekti. Şimdi meslektaşlarımın yüzüne bakamıyorum. Çok utanıyorum ve adliyeye giremez haldeyim. Polisler ‘Siz avukatsınız, kendi hakkınızı savunmasını bilirsiniz’ diye korumaya gerek duymadık’ diyebildiler. Hakkımı bilmek beni yumruklardan korumuyor.”


  Yüzümü değiştirmek istiyorum. Eski eşim avukat olmam nedeniyle ‘Seni nereye gitsen bulurum’ diyor. Çocuğumla başka bir yaşam kurmak istiyorum.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı