Gündem Haberleri

  Ayşe’nin katilleri babası ve amcası

  İbrahim EMÜL / DHA
  30.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Osmaniye Kuş Cenneti’nde korkunç bir şekilde öldürülen 16 yaşındaki Ayşe cinayeti 4 yıl sonra aydınlandı: Katiller, babası ile amcası; cinayet sebebi ise genç kızın bir sevgilisinin olması.

  OSMANİYE’de Kırmıtlı Kuş Cenneti’nde 22 Mart 2008’de bir kız çocuğu cesedi görenler durumu jandarmaya bildirdi. Başında kesici alet yarası olan ve boğulduğu anlaşılan cesedin Ayşe Erten’e (16) ait olduğu belirlendi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, genç kızın sevgilisi olduğunu tespit etti. Bu yüzden öldürülme ihtimali üzerinde duran ekipler, aileyi takibe aldı. Bilgiler doğrultusunda cinayetin bir numaralı şüphelisi haline gelen baba Halef Erten (47), amca Mehmet Erten ile enişteleri S.K. gözaltına alındı.

  Çapraz sorguda itiraf

  S.K. serbest bırakılırken, çapraz sorguya alınan 2 kardeş cinayeti itiraf etti. Ayşe’nin sevgilisiyle ilişkiye girdiğini öğrendiklerini, bu yüzden çok sert tepki gösterdiklerini belirten baba ile amca ifadelerinde, “Ayşe İstanbul’a kaçtı. Bulup Osmaniye’ye getirdik. Sazlık alanda başına satırla vurduk, ölmeyince başını suya sokarak boğduk. Namusumuzu kirletmişti, temizledik” dediler.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı