GeriGündem Aysal'ın 2,5 ay önce batan yatı su üstüne çıkarıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aysal'ın 2,5 ay önce batan yatı su üstüne çıkarıldı

Aysal'ın 2,5 ay önce batan yatı su üstüne çıkarıldı

Marmaris’te bir marinada çıkan yangın sonrası batan, eski Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'a ait 52 metrelik "Barbie" isimli yat 2,5 ay sonra su üstüne çıkartıldı.

Aysal'ın ortağı ve yöneticisi olduğu "The Barbie" şirketine ait 52 metre uzunluğundaki "Barbie" isimli mega motor yatın çıkarılması için 1,5 ay önce çalışma başlatılmıştı. Yat, İngiliz sigorta şirketi Shipowners tarafından çıkartılmak üzere kurtarma şirketi Solar Gemi Kurtarma Hizmetleri A.Ş'ye devredilmişti.

Aysalın 2,5 ay önce batan yatı su üstüne çıkarıldı

 

Solar Gemi Kurtarma yetkilisi Hikmet Bora, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yatın İzmir'e gemi sökümüne götürüleceğini, jilet ve yedek parça malzemesi olarak değerlendirileceğini bildirdi.

Yatın, boşaltılan tankları ile kapalı bölümlerine hava basılarak vinç yardımıyla deniz üstüne çıkartıldığını belirten Bora, bu işlem için daha önce testler yapıldığını, ayrıca denizin kirletilmemesi için de tedbirler alındığını söyledi.

Aysalın 2,5 ay önce batan yatı su üstüne çıkarıldı

Bir buçuk aylık bir çalışma sonucu yatın su üstüne çıkartılabilecek duruma geldiğini ifade eden Bora, "Yatın incelemelerini yapacağız. Aliağa’ya gitmesi için ön hazırlık yapılacak. Uygun hava görüldüğünde yat römorkör eşliğinde Aliğa’ya gidecek" dedi.

4 Ocak'ta Marmaris ilçesinde bir marinada çıkan yangında eski Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın mega yatının da aralarında bulunduğu iki yat yanmıştı.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle