Gündem Haberleri

  'Ayrılalım' sözü çılgına çevirdi

  Hürriyet Haber
  18.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Katil zanlısı Mustafa Hacıömeroğlu, 20 gün önce İstanbul'daki evinden ayrıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Mehmet Ali Yılmaz'ın yeğeni olan Hacıömeroğlu'nun ailesi, onun böyle bir şey yapmış olamayacağını söylüyor.

  İzmirde dairelerinde eterle bayıltılıp başlarından kurşunlanarak öldürülen üniversiteli Gözde Uluç ile annesi Bahar Uluç'un katil zanlısı olarak aranan Mustafa Hacıömeroğlu bulunamadı. Trabzonspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın yeğeni Mustafa Hacıömeroğlu'nun 20 gün önce İstanbul'daki evlerinden ayrıldığı ve bir daha kendisinden haber alınamadığı belirtilirken, ailenin oğullarının böyle birşey yapacağına ihtimal vermediği öğrenildi. Anne ile kızın cenazeleri Adana'nın Suluca Beldesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

  TECAVÜZ İHTİMALİ

  Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği 2'nci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Gözde Uluç ile emekli öğretmen annesi 48 yaşındaki Bahar Uluç, geçen pazartesi günü akşam saatlerinde Şirinyer semtindeki dairelerinde ölü bulunmuştu. İlk incelemede genç kız ve annesinin eterle bayıltıldıktan sonra üzerlerine battaniye örtülüp başlarından kurşunlanarak öldürüldüğü anlaşılmıştı. Otopside anne ile kızın 7.65 milimetre çapında mermiyle öldürüldüğü, Bahar Uluç'un başında kurşun deliğinden başka, sert bir cisimle vurulması sonucu kırık oluştuğu belirlendi. Ayrıca tecavüz ihtimaline karşı incelenmek üzere parça alındı.

  Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu dedektifleri yaptıkları araştırmada Gözde Uluç'un iki yıl önce Antalya Beldibi'nde Mehmet Ali Yılmaz'a ait Zigana Tatil köyü'nde ortak yakınlarının aracılığıyla yaz sezonunu değerlendirmek için çalıştığı öğrenildi. Askere gitmeden önce dayısının tesislerine tatile gelen 23 yaşındaki Mustafa Hacıömeroğlu'nun bu sırada Gözde Uluç ile tanıştığı belirlendi. İki genç arasında başlayan yaz aşkı Mustafa Hacıömeroğlu'nun askere, Gözde'nin de İzmir'e okuluna dönmesine rağmen devam etti. Hatta, Gözde'nin özlemine dayanamayan Mustafa Hacıömeroğlu, cezayı göze alarak Van'daki birliğinden sık sık firar edip İzmir'e geldi.

  İki genç arasındaki ilişkiyi kızının yanında İzmir'de kalan anne Bahar Uluç bilirken, Adana'da oturan ve Suluca Beldesi CHP Belediye Başkan Adayı olan baba Latif Uluç'dan gizlendi. Latif Uluç, ortak dostları aracılığıyla kızı istemeye geleceklerini bildiren Hacıömeroğlu ailesine, ‘‘Gözde'nin okulu var. Okulunu bitirmeden hiçbir şey olmaz’’ mesajını göndererek, görüşme dahi yapmadı.

  TABANCALI ETERLİ GÖZDAĞI

  Askerliğini bitiren Mustafa Hacıömeroğlu, müteahhitlik yapan ailesinin yanına İstanbul'a döndü, fakat, sık sık yine İzmir'e geldi. Geçen hafta Gözde Uluç ilişkiyi bitirip ayrılmak istediğini söyledi. İki genç ayrılırken, Gözde Uluç, arkadaşlarına ‘‘Korktuğum gibi olmadı. Mustafa bir şey demedi’’ diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Gözde'nin arkadaşları, Mustafa Hacıömeroğlu'nun genç kızdan ayrıldığı gün evlerine geldiğini belirtip, yaşananları şu şekilde açıkladılar: Sohbet sırasında, eter olduğu sanılan kimyasal maddeyi gösterdi. Belindeki tabancasını ise kasten yere düşürdü. Kimyasal maddenin yeni bir ‘‘Oje çıkarıcı’’ olduğunu söylerken, tabancasını da soğukkanlılıkla tekrar beline koydu.

  Geçen perşembe günü okula gelen Mustafa Hacıömeroğlu, Gözde Uluç'la oturup konuştu. Cuma günü ise okula gelen Gözde, iddiaya göre annesini cep telefonuyla aradı. Annesinin ‘‘Mustafa evde’’ demesi üzerine eve döndü. Bir daha da ne Gözde'den ne annesinden haber alınabildi.

  CESETLER BULUNUYOR

  Hafta sonunda telefonla ulaşamadıkları Gözde'nin pazartesi günü de okula gelmemesi üzerine meraklanan arkadaşları durumu polise bildirdi. Çilingire kapıyı açtıran polis genç kız ile annesinin cesediyle karşılaştı. Polis yaptığı araştırmada Mustafa Hacıömeroğlu'nun Çankaya'da lüks bir otelde perşembe gecesi kalıp cuma günü ayrıldığı belirlendi. Cinayet bürosunda oluşturulan özel ekip hemen İstanbul'a giderek araştırmalara başladı.

  20 GÜNDÜR YOK

  Tanınmış işadamı ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın kızkardeşi Suzan Hacıömeroğlu'nun oğlu olan Mustafa Hacıömeroğlu'nun 20 gündür İstanbul'da olmadığı yakınlarınca belirtildi. İstanbul'da Göztepe semtinde oturan ailenin, çocuklarından haber alamadıkları için çok endişeli olduklarını belirttikleri, cinayetle ilgisinin olamayacağını, söyledikleri öğrenildi. Aramalar sürerken Almanya doğumlu olan Mustafa Hacıömeroğlu'nun yurt dışına kaçabileceği ihtimaline karşın havalimanı ve sınır kapıları da uyarıldı.

  HAYAT DOLUYDU

  Gözde Uluç çevresinde sevilen, hayat dolu bir genç kızdı. Güzelliğiyle hemen dikkatleri üzerine çeken Gözde yakın zamana kadar İzmir'in en lüks semti Alsancak'da oturdu. Bir süre önce de annesiyle birlikte Şirinyer'e taşındı. Polis Gözde'nin Mustafa Hacıömeroğlu'ndan gizlenmek amacıyla Şirinyer'e taşınmak zorunda kalmış olabileceği ihtimalini de değerlendiriyor.

  TOPRAĞA VERİLDİLER

  Latif Uluç, İzmir'den eşinin ve kızının cenazesi alarak önceki gece Adana'ya getirdi. Yüreğir İlçesi'ne bağlı Suluca Beldesi'ndeki evlerinin önünde dün düzenlenen törene Uluç ailesinin büyük oğlu Yusuf Mert Uluç, öldürülen Gözde'nin ikiz kardeşi Efe Uluç, yakınları, Yusuf Mert Uluç'un Arama Kurtarma Derneği (AKUT) üyesi olması nedeniyle AKUT Başkanı ünlü dağcı Nasuh Mahruki ve ekip üyeleri, genç kızın okul arkadaşları, Adanalı siyasetçiler ile çevre köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.

  Hunharca öldürülen anne ve kızın cenazeleri camide kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında belde mezarlığında toprağa verildi. Latif Uluç'un oğulları Yusuf ile Efe güçlükle teskin edildi. Talihsiz Gözde'nin okul arkadaşları ile ikizi olan Efe Uluç, cenazeler defnedildikten sonra bir süre mezarların başında dua etti.

  Cep telefonu kayıp

  Latif Uluç, kızı Gözde'nin Karadeniz'in tanınmış ailelerinden birinin oğlu olan Mustafa Hacıömeroğlu ile olan arkadaşlığını polisten ve basından öğrendiğini söyledi. Eşinin ve kızının öldürülmesine bir anlam veremediğini belirten Latif Uluç, ‘‘Kızımın bir arkadaşı varmış kendisini tehdit ediyormuş. Arkadaşlık teklifini kabul etmesi için ısrar ediyormuş. Bunları kızımın arkadaşlarından öğrendim. İnsan arkadaşlık teklifini kabul etmedi diye böyle yapar mı? Emniyetin cinayet konusunda çeşitli varsayımları var. Onlar dışında benim bildiğim birşey yok. Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin. Eşim bir hafta Adana'da kaldı ve kızımızı yalnız bırakmamak için tekrar İzmir'e gitmişti. Gözde'nin kız arkadaşları Emniyette ifade vermişler. Katil zanlısı olarak adı geçen kişi, kızımızın okuluna birkaç kez gelmiş. Ama Gözde kendisini kovmuş. Bunları biz de Emniyetten öğrendik. Başka hiçbir şey bilmiyoruz’’ diye konuştu. Latif Uluç, kızının cep telefonunun kayıp olduğunu ve bu telefondan Kadıköy'den konuşma yapıldığı belirterek polisin olayı soruşturduğu ifade etti.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı