Gündem Haberleri

  Aynı sokakta 21 günde 2’nci şehit

  İbrahim EMÜL- Süleyman GÜZEL/DÜZİÇİ(Osmaniye), (DHA)
  04.10.2008 - 14:54 | Son Güncelleme:

  Uzman Çavuş Selçuk Can’ın şehit olduğu haberi, memleketine ateş düşürdü.

  HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu’na terörist saldırısında şehit olan 15 askerden biri olan 30 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Selçuk Can’ın, şehit olduğu haberi memleketi Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ndeki baba evini yasa boğdu. Can’ın baba evi ile 13 Eylül’de şehit olan Uzman Çavuş Yakup Ceylan’ın ailesinin evinin aynı sokakta olması da dikkat çekti.

  Düziçi İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar, evli ve 1 çocuk babası şehit Selçuk Can’ın Cumhuriyet Mahallesi’ndeki baba evine giderek acı haberi bildirdi. Emekli öğretmen baba 55 yaşındaki İbrahim Can, acı haberle fenalık geçirdi. Tek erkek evladının şehit olduğu haberine dayanamayan 4 çocuk babası Can, ambulansla Düziçi Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Baba, hastanede gözetim altına alınırken baygınlık geçiren anne 50 yaşındaki Ayşe Can ile diğer yakınlarına evin önünde bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti. Kayınvalidesi Ayşe ile birbirlerine sarılarak ağlayan şehidin ikinci çocuklarına 2 aylık hamile olan eşi 27 yaşındaki Ayşe Can ise sinir krizi geçirdi. 2 yaşındaki kızı Buse’nin ardından yeniden baba olma heyecanı yaşayan Uzman Çavuş Can’ın şehit olduğu haberini alan komşuları ve yakınları ise eve akın etti.

  ŞEHİT EVLERİ KARŞILIKLI

  13 Eylül’de Şırnak’ta mayına basarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 23 yaşındaki Yakup Ceylan’ın baba evi ile şehit Can’ın baba evinin aynı sokakta, karşılıklı ve birbirlerine yaklaşık 50 metre uzaklıkta olması dikkat çekti. 21 gün arayla 2’nci şehidini veren Çağatay Sokak’a aralıklarla 3 Türk Bayrağı asıldı. Düziçi Belediye Başkanı AKP’li Abdulmuttalip Öner de şehit evine gelerek yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

  İLÇENİN 28’İNCİ ŞEHİDİ

  Düziçi Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı İsmet Topal, bazı milletvekillerinin terörist cenazelerine katıldığını, TBMM’de PKK propagandası yaptığını ileri sürdü. Bir an önce terörün bitmesini arzu ettiklerini kaydeden Topal, “Uzman Çavuş Selçuk Can, 1985’den bu yana ilçenin 28’inci şehidi oldu. Bu kan dursun artık” dedi.

  Şehit Selçuk Can’ın cenazesinin yarın Düziçi Şehitliği’nde toprağa verilmesi bekleniyor.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı