Gündem Haberleri

  Aynı aileden 5 kişi sobadan zehirlendi

  Hürriyet Haber
  28.10.2003 - 10:53 | Son Güncelleme:

  Eskişehir'de kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen ailenin tüm fertleri öldü.
    
  Büyükdere Mahallesi Funda Sokak'ta oturan inşaat işçisi baba Hüseyin ile eşi Fadime Sülük, çocukları Ertan (10) ve Derya (8) ile yeğenleri Ezgi Sülük (9) kömür sobasının bulunduğu odada uyudular.
    
  Her gün çocuklarıyla birlikte 23 Nisan İlköğretim Okulu'na giden Ertan, Derya ve Ezgi Sülük'ün evden dışarı çıkmamasından şüphelenen komşu Recep Yalçınkaya, inşaat halindeki evin kapısını kırarak, içeri girdi.
    
  Sobanın bulunduğu odada uyuyan Sülük ailesinin tüm fertlerini baygın halde bulan Recep Yalçınkaya, yaralıları Devlet Hastanesi'ne götürdü.
    
  GEÇEN YIL DA ZEHİRLENMİŞLERDİ

  Muayenede karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlenen Sülük ailesi, buradaki ilk tedavinin ardından sevk edildikleri Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  ZONGULDAK'TA 4 KİŞİ ZEHİRLENDİ
     
  Zonguldak'ın Çatalağzı beldesinde ise, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından 4 kişi zehirlendi. Doğancılar Mahallesi'ndeki evlerinde yakınları tarafından evde yarı baygın bulunan Nevin (37), Gül (9), Fatih (7) ve Osman Ergen (12), SSK Zonguldak Bölge Hastanesi'ne kaldırıldı. Sobadan sızan gazdan zehirlendikleri tespit edilen anne ve 3 çocuğu, ilk müdahalenin ardından yoğun bakıma alındı.

  OBEZİTE KADIN ZEHİRLENDİ

  Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'nde, obezite hastası yaşlı kadın, evinde çıkan yangında dumandan zehirlenerek öldü. Zekiye Terece'nin (77) Sakarya Mahallesi'ndeki evinde, elektrik sobasından sıçrayan bir kıvılcımın eşyaları tutuşturması üzerine yangın çıktı. Obezite hastalığı nedeniyle uzun süredir yatalak olan yaşlı kadının evinden dumanlar çıktığını fark eden komşuları, evin kapısını kırarak içeri girdiler.

  Baygın halde evden çıkarılan yaşlı kadın, daha sonra hayatını kaybetti. Tereci'nin, dumandan zehirlenmesi sonucu öldüğü, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı