Gündem Haberleri

  Aymaz, okuyamaz

  Hürriyet Haber
  30.08.2006 - 01:18 | Son Güncelleme:

  Hedefimize daha yakınız

  Tayyip Erdoğan (Başbakan, AKP Genel Başkanı) Bu zaferin verdiği güç ve cesaretle demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyacak, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıma hedefimizi mutlaka gerçekleştireceğiz. Bugün bu hedefimize her zamankinden çok daha yakınız.

  Ümmetten millete

  Deniz Baykal (CHP Genel Başkanı) 30 Ağustos, ümmetten millete giden uzun ve sorunlarla dolu bir yolun inançla, kararlılıkla aşılmasıdır. Günümüzün, en önemli ve vazgeçilmez görevi, bağımsızlığımız, özgürlüğümüzü, laik cumhuriyetimiz ile sosyal hukuk devletini savunmak, korumak ve sonsuza kadar yaşatmaktır.

  Onurumuz onarıldı

  Erkan Mumcu (ANAVATAN Partisi Genel Başkanı) Ulusal onurumuzu yeniden onardığımız bu zafer, aynı zamanda Türk ulusunun çağdaşlaşma yolunu aydınlatarak çağın gerektirdiği siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal alandaki reformlarla buluşturmuştur. Milletimizin tarihsel yürüyüşünü sürdüreceğine inancımız tamdır.

  Sömürgeye son verdik

  Mehmet Ağar (DYP Genel Başkanı) Sömürgeciliğin son bulmasında 30 Ağustos’un haklı bir yeri, önderlik etmek gibi haklı bir gururumuz vardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin en temel felsefesindeki millet iradesinin kutsallığı ilkesi, doğrudan doğruya Cumhuriyeti kuran tarihi yolculuğun gerçekliğinden çıkartılmıştır.

  Tebadan vatandaşa

  Devlet Bahçeli (MHP Genel Başkanı) Saltanattan milli egemenliğe, ümmetten millete, tebadan vatandaşa, meşrutiyetten demokrasiye dönüşüm projesi cumhuriyetle hayata geçirilmiştir. Kazanımların farkında olmayan aymazların Zafer Bayramı’nın bağımsızlık ve kurtuluş şifresini doğru okumaları asla mümkün değildir.

  Bugün de gösteriz

  Zeki Sezer (DSP Genel Başkanı) Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri de bu zaferle birlikte yükselmeye başlamıştır. Şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarının değerini çok iyi bilen Türk ulusu, azınlık dayatmalarına ve bölücü girişimlere karşı gösterdiği direnci, dün olduğu gibi bugün de yarın da gösterecektir.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı