Gündem Haberleri

  Ayman Güler ve Hüseyin Aygün'ün YDK’ya sevki görüşülüyor

  Okan KONURALP/ANKARA
  23.12.2014 - 16:14 | Son Güncelleme:

  “30 Mart'ta cemaatle ittifak yaptık” diyen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevki, bugün toplanan Parti Meclisi toplantısının gündemine geldi. PM’de İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, “Kınama talebi” ile YDK’ya sevki görüşülüyor.

  HÜSEYİN AYGÜN’ÜN DE SEVKİ SÖZ KONUSU

  PM’nin gündeminde “Ulusalcı” olarak nitelendirilen Birgül Ayman Güler’in yanı sıra CHP’nin “Sosyalist” kimliğiyle öne çıkan ismi Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün de var. Tunceli Milletvekili Aygün’ün, YDK’ya sevk edilmek istenmesinin nedeni, Şişli Belediyesi’ndeki gelişmelere atıfla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı değerlendirmeler.

  AYGÜN NE DEMİŞTİ

  Aygün, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu “Sarıyer Belediye Meclisi toplantısı yapılmış, Sarıyer Kent Dayanışması üyesi çevreciler toplantıya katılıp söz almak istemiş, söz bile vermemişler. Önce bir belediyede işçilere yapılan taşlı-sopalı ‘müdahale’, başka bir belediyede yüzlerce ağaç kesimi, başka bir belediyede ise günlerdir gazetelere yansıyan İnönü- Emir Sarıgül kavgası var. Eee, sen İstanbul Belediye başkanlıklarını bir kişinin aile şirketi olarak dağıtırsan olacağı budur. Halka ve emeğe değil, sermayeye yüzünü dönersen sonuç budur. Siyasette ‘Beykoz Konakları’nda karar alırsan, işte böyle mahkum olursun. Günaydın” sözleriyle eleştirmişti. Şimdi bu sözleri nedeniyle YDK’ya sevk edilmek isteniyor.

  AYGÜN ULUSALCILARIN HEDEFİNDEYDİ

  Aygün, CHP’nin Ulusalcı milletvekilleriyle, bu isimleri destekleyen parti tabanının sıklıkla hedef aldığı bir isim. Aygün’ün özellikle “Dersim Katliamı” hakkındaki değerlendirmelerini gerekçe gösteren CHP’nin “Ulusalcı” kanadı, “Kendisine gösterilen hoşgörü, ulusalcı milletvekillerine gösterilmiyor” eleştirilerinde bulunuyordu. Oysa Aygün, “Türkiye Sosyalist hareketi, insan hakları ihlalleri, toplumsal muhalefet hareketi, çevre politikaları ve eğitim politikaları” vb. konularda gösterdiği çabalarla, CHP’nin öne çıkan ismiydi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı