Gündem Haberleri

  Aylin ölürse yaşayamam

  Hürriyet Haber
  21.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sebahat Kütükçü, küçük kızı Aylin'in ameliyatı için gereken 5 milyar lirayı bulamadığı için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlamak istemiş, son anda kurtarılmıştı. Genç anne-baba kızlarını da alarak Zonguldak'a memleketlerine dönmeden önce herkese yardım çağrısı yaptılar.

  Kapakçığı bulunmayan ve delik olan kalbinin ameliyatı için gereken 5 milyar lirayı temin edemeyen 1 yaşındaki Aylin'in annesi Sebahat Kütükçü ile babası Sebahattin Kütükçü, kızlarının yaşatılması için yardım sevenlere çağrı yaptı. Daha önce Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne çıkarak kızıyla birlikte atlamak isteyen ancak polis tarafından son anda engellenen genç anne, Aylin ölürse intihar edeceğini söyledi.

  Bundan 4 yıl önce evlenen Kütükçü çifti, Aylin adını koydukları kızları 3.5 aylıkken götürdükleri doktorlardan acı gerçeğini öğrendi. Kalbinin doğuştan delik olduğu ve bir kapatçığının da bulunmadığı belirlenen Aylin'i 7 ay önce yanlarına alarak İstanbul'a gelen Zonguldaklı aile burada tedavi ettirmeye çalıştı.

  Ancak Haseki Hastanesi Kardioloji Servisi'nin yetkililerinden, yaşamsal önem taşıyan ameliyat için 5 milyar lira gerektiği öğrenin 22 yaşındaki Sebahat ile eşi 25 yaşındaki Selahattin Kütükçü şok geçirdi. Bu masrafı karşılayamayacak olan inşaat işçisi baba Kütükçü kara kara düşünürken genç anne geçen Perşembe günü eşine haber vermeden kızıyla birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne çıktı. Kızının yaşama ümidini kaybettiği için Aylin'le birlikte atlamak isteyen anneyi son anda polis ikna etti.

  Onsuz yaşayamam

  Genç çift son çare olarak hayırseverlerden yardım istedi. Bu ameliyatın yapılmaması halinde kızının öleceğini belirten anne bu durumda kendisini de yaşayamacağını söyledi.

  Sebahat Kütükçü, ‘‘Kızım sık sık bayılıyor. Onun çektiği acı bize kahrediyor. Eğer ameliyat edilmezse ölecek. Onu kaybedersem yaşamam. Mutlaka intihar ederim’’ dedi.

  İnşaat işçiliği yapana baba Sebahattin Kütütçü ise ‘‘Her zaman iş bulmak mümkün olmuyor. Tedavi nedeniyle uzun bir süredir hastanelerde kalıyoruz. İstenilen 5 milyarı bulacak gücüm yok’’ diyerek dert yandı. İyi bir haber almak üzere bekleyecekleri memleketleri Zonguldak'a dönen anne-baba, ‘‘Ne olur Aylin'imizi yaşatalım’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı