Gündem Haberleri

  Ayı diye ateş etti, avcıyı vurdu

  Tuna İŞLEYEN/TAVŞANLI (Kütahya), (DHA)
  18.12.2009 - 13:27 | Son Güncelleme:

  KÜTAHYA’nın Tavşanlı İlçesi'nde 45 yaşındaki Halil Adıgüzel, tarlasının yakınında siste çalılar arasındaki karartıyı ayı sanıp ateş edince keklik avına çıkan 44 yaşındaki Mehmet Ertop'u yaraladı.

  Olay Tavşanlı İlçesi'ne bağlı Opanözü Köyü’nde önceki akşam meydana geldi. Halil Adıgüzel, tarlasının yakınındaki çalılıklar arasında bir karartı görünce ayı sanıp o yöne doğru av tüfeğiyle ateş etti. Adıgüzel çalılıklara doğru gittiğinde komşu köy olan Başköy’de oturan ve keklik avına çıkan Mehmet Ertop’u yaralı halde buldu.

  Halil Adıgüzel, yaraladığı Ertop’u Tavşanlı Devlet Hastanesi’ne götürdü. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla yaralanan Mehmet Ertop, acil serviste yapılan ilk müdahalesinin ardından Kütahya Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanede tedavi altına alınan Mehmet Ertop’un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  Halil Adıgüzel, olaydan sonra jandarma tarafından gözaltına alındı. Adıgüzel, “Hava çok sisliydi. Çalılıkların arasında gördüğüm karartıyı ayı sanıp ateş ettim. Daha sonra çalılıkların olduğu yere gidince keklik avına çıkmış olan komşu köyde oturan Mehmet Ertop’u yerde yaralı halde yatarken gördüm” dedi.

  Halil Adıgüzel’in, yapılan sorgulamasının ardından Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı