Gündem Haberleri

  Aygün'ün serbest bırakılmasına ilk tepkiler

  Hürriyet Haber
  14.08.2012 - 21:22 | Son Güncelleme:

  CHP'li Hüseyin Aygün'ün pazar günü PKK tarafından kaçırıldıktan 48 saat sonra serbest bırakılması üzerine siyasilerden çok sayıda mesaj geldi. İşte başta CHP'li milletvekilleri olmak üzere siyasilerin açıklamaları:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hüseyin Aygün ile telefonla görüştüştüğünü belirterek, “Herhangi bir sorun görünmüyor. Ailesi ile beraber, dolayısıyla bir sorun yok” dedi.

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasına ilişkin, “Bu akşam saatlerinde değerli milletvekilimizin ailesine kavuşmuş olmasından gerçekten büyük sevinç duyduk. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun diyorum. CHP Genel Başkanına da, camialarına da, Tunceli'ye de büyük geçmiş olsun diyorum. Neden kaçırdı, niye onu kaçırdı, neden Tunceli'de bu olay oldu size 20 tane senaryo söyleyebilirim. Ama onun zamanı değil.

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ:  “CHP Tunceli Milletvekili Sayın Hüseyin Aygün PKK terör örgütü tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılmış olması nedeniyle ben Sayın Aygün'e, ailesine ve CHP'ye geçmiş olsun diliyorum. Umarım böyle bir hadise bir daha tekerrür etmez

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: Memnun olduk yani üzücü bir olaydı. Hem kendisine hem de ailesine geçmiş olsun diyorum.

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: PKK, Türkiye'de gündem değiştirerek kalemşörlerinin de vasıtasıyla kamuoyunda yüksek propaganda gerçekleştirmiştir.

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç: Arkadaşımızın sağlığı iyi. Ancak biraz yorgun, evinde bir süre istirahat edecek, dinlenecek. Tüm halkımızın gözü aydın.

  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Sayın Hüseyin Aygün şu anda evinde, ailesiyle beraber. Durumu iyi, hiçbir sıkıntı yok.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı