Gündem Haberleri

  Aygün'ü kaçıran PKK'lılar: Partinin kararı

  TUNCELİ - DHA
  13.08.2012 - 01:37 | Son Güncelleme:

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kaçıran PKK'lıların milletvekili kaçırma kararının parti kararı olduğunu söylediği ortaya çıktı.

  Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırıldığı sırada otomobilinde danışmanı Deniz Tunç ile birlikte bulunan gazeteci Kadir Merkit, polis ve jandarmada verdiği ifadenin ardından yaşanan olayları anlattı. Merkit, şunları söyledi:

  "Yolun çok virajlı olması nedeniyle hızımız çok düşüktü. Bu sırada aniden sivil giyimli silahlı 2 kişi yolun tam ortasına geçerek arabayı durdurdu. Direk Hüseyin Aygün'e yönelerek, 'Hüseyin Bey bizimli gelmek durumundasınız. Partimizin kararıyla sizi alıkoyuyoruz' dedi. Bunun üzerine Aygün, yapılanların doğru olmadığını ve bir milletvekili olduğunu söyledi. Hüseyin bey PKK'lılarla yaklaşık 15 dakika aralarında konuştular. Hüseyin Aygün, bu kaçırılma olayını kabul etmediğini ve reddettiğini açıkça söyledi. Ancak örgüt mensupları ısrarla 'bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bu partimizin kararı sizi götürmek zorundayız' dediler. Bunun üzerine Aygün, 'yanımdaki gençlerin can güvenliği yok. Onların başına bir iş gelirse ben bunu kabul edemem. Eğer vuracaksanız beni vurun, arkadaşlarımı serbest bırakın' dedi. PKK'lılar da 'bizim arkadaşlarla işimiz yok, onlar yoluna devam edebilir' dedi. Biz yola devam ettik, PKK'lılar da Hüseyin Aygün'ü alıp ormanlık alana gittiler.

  CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KOÇ'TAN AÇIKLAMA / WEB TV

  İŞTE PKK'NIN KAÇIRDIĞI MİLLETVEKİLİ / WEB TV

  Aygünü kaçıran PKKlılar: Partinin kararı Hükümetten ilk açıklama

  Aygünü kaçıran PKKlılar: Partinin kararı PKK'lılar CHP'li vekili kaçırdı

  Aygünü kaçıran PKKlılar: Partinin kararı PKK’YI BÖYLE SUÇLAMIŞTI

  Aygünü kaçıran PKKlılar: Partinin kararı İşte kaçırılma anının detayları

  Aygünü kaçıran PKKlılar: Partinin kararı CHP’DEN İLK AÇIKLAMA ŞOKTAYIZ

  Aygünü kaçıran PKKlılar: Partinin kararı Hüseyin Aygün; CHP içinde de aykırı isim

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı