Gündem Haberleri

  Aygün Ailesi: Dayak yedik

  Hürriyet Haber
  04.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök ve İzzet Çetin, Keçiören’de “dur” ihtarına uymadığı gerekçesiyle polis kurşunlarıyla öldüğü iddia edilen Cem Aygün’ün inşaat işçisi babası İsmet Aygün ve 7 kardeşiyle basın toplantısı düzenledi.

  Gök, ailenin 7’si kız 8 çocuğu olduğunu belirterek, “Cem tek erkek çocuk ve 24 yaşında polisin kurşunlarına hedef oldu. Bu şekilde vurulmasının herhangi bir nedeni yok. Polisin acemi ve şaşkın davranışı, 24 yaşındaki genci aramızdan aldı, götürdü” dedi.

  ‘50 polis saldırdı’

  CHP’li Gök, bir hapis cezası nedeniyle denetimli serbestlikten yararlandığını ve bu çerçevede her gün karakola gittiğini hatırlattı Cem Aygün’ün kardeşlerinin de, cinayet failinin ertesi gün serbest kalması üzerine gittikleri karakolda dövüldüklerini iddia etti. Gök, “50 polisin saldırısına uğradılar. Kardeşler, çocukları gibi büyüttükleri erkek kardeşlerini vuran kişinin serbestçe dolaşmasını kabullenemiyorlar. Bu durumda aile karakola gitmekten başka ne yapabilirdi ki?” diye konuştu. Gök, baba Aygün ve kızlarının TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na dilekçe ile başvurduğunu söyledi.

  Gözyaşlarıyla konuştular

  Baba İsmet Aygün de, ağlayarak yaptığı konuşmada, “Buna can dayanır mı? Çocuğum onlara ne etti? Neden failini bir gün sonra serbest bıraktılar? Oğlum Onlara silah mı, bıçak mı çekti?” diye sordu. Abla Yasemin Aygün de gözyaşları içinde, “Biz onu el bebek gül bebek büyüttük. Gelin bu acıya dayanın. Hiç bir açıklama yapmadılar, dayanamadık ve emniyete gittik. Dayak yedik. Biz onlara ne yaptık? Suçluların cezalandırılmasını istiyoruz” dedi. - AA

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı