Gündem Haberleri

  Aydın'ı fırtına vurdu

  Necati MALDAR/SÖKE (Aydın), (DHA)
  09.10.2011 - 14:30 | Son Güncelleme:

  AYDIN’ın Didim ile Söke ilçelerinde etkili olan fırtına ve sağanak yağmur hayatı olumsuz etkilerken bazı tekneler karaya oturdu, pamuk tarlaları sular altında kaldı.

  Didim ile Söke ilçelerinde gece saatlerinde başlayıp etkili olan fırtına ve sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Didim’de fırtına nedeniyle bazı teklener karaya otururken bazı balıkçı tekneleri de denize sürüklendi. Akbük Koyu’nda, limandan kayaların bulunduğu sahile sürüklenen bir tekneyi kurtarmak için yoğun çaba sarfedildi. Karadan bir kurtarıcı ve denizden de başka bir teknenin yardımıyla tekne batmaktan kurtarıldı.

  PAMUK TARLALARI SU ALTINDA

  Söke’de de yağmur nedeniyle yüzlerce dönümlük pamuk tarlası adeta göle döndü. Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Koçabaş, normal hava koşullarına dönülse bile en az on gün tarlaya inemeyeceklerini belirterek, "Çiftçinin korktuğu başına geldi. Ovamızda şu ana kadar yüzde 40’lık bir arazide hasat yapılmıştı. Zaten fiyat istikrarsızlığı yaşayan pamuk üreticisi ardı ardına yaşadığı iki yağmur dalgası nedeniyle daha da zarara uğradı" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı