GeriGündem Aydın'da yakalanan orkinosun midesinden 20 kilo hamsi çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aydın'da yakalanan orkinosun midesinden 20 kilo hamsi çıktı

Aydın'da yakalanan orkinosun midesinden 20 kilo hamsi çıktı

Muğla'nın Marmaris ilçesine balık avlamaya giden Nazillili Balıkçı Serkan Saymaz'ın ağlarına tam 188 kiloluk orkinos balığı takıldı. Balığın içinden 20 kilo hamsi çıkması balıkçıları şaşırttı.

Nazilli'de balıkçı Serkan Saymaz'ın hamsi ağlarına Marmaris açıklarında 188 kiloluk orkinos balığı takıldı. Balıkçı Saymaz, soğuk hava tesisatlı kamyonetiyle dev balığı Nazilli'ye getirip, çarşıda sergiledi. Yoldan geçen vatandaşlar, balıkla fotoğraf çekebilmek için birbirleriyle yarıştı.

Aydında yakalanan orkinosun midesinden 20 kilo hamsi çıktı


Dev orkinos balığını kestiğinde içerisinden tam 20 kilo hamsi çıkmasına şaşıran balıkçı Saymaz, "Bu balık orkinos balığı. Tam olarak 188 kilo. Marmaris açıklarında hamsi ağına takılıp yakalandı. Balığı Nazilli'ye getirip kesmeye başladığımızda içinden 20 kilo hamsi balığı çıktı. Marmaris'den buraya kendi soğuk hava tesisatı olan kapalı aracımla getirdim. Burada kendi balık lokantamızda kesip servis ediyoruz müşterilerimize. Normalde orkinos 5 aydır nadir bulunuyordu. Aylardan sonra ilk defa bu sezon 1 tane çıktı bu büyüklükteki bir orkinos" dedi.

Aydında yakalanan orkinosun midesinden 20 kilo hamsi çıktı


Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle