Gündem Haberleri

  Aydın'da su kuyusunda çalışan motor zehirledi: 2 ölü, 2 yaralı

  (a.a.)
  06.07.2007 - 20:05 | Son Güncelleme:

  Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde su çıkarmak için kuyuya inen 4 kişiden 2'si zehirlenerek öldü. Kuyuda zehirlenen diğer 2 kişi ise köylüler tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

  Bozdoğan ilçesine bağlı Pınarlı köyündeki zeytinliği sulamak için 13 metrelik su kuyusuna su motoru indirmeye çalışan Hüseyin Çetin (36), Asıl Sarı (23), İsmail Sıdar (34) ve İhsan Sıdar'dan (45) oluşan 4 kişilik ekipten ilk önce Hüseyin Çetin kuyuya indi.

  Kuyuya inen Hüseyin Çetin'den haber alamayan İsmail Sıdar, arkadaşına bakmak için kuyuya indi. Kuyuya inen arkadaşlarından uzun süre haber alamayan İsmail Sıdar ve İhsan Sıdar da kuyuya indi.

  Kuyudaki gazdan zehirlenen Hüseyin Çetin ve Asıl Sarı olay yerinde hayatını kaybederken, zehirlenen İsmail Sıdar ve İhsan Sıdar çevreden yetişen köylülerin yardımlarıyla kurtarılarak Nazilli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

  Yetkililer, dar olan kuyu içerisinde çalıştırılan su motorunun egzozundan çıkan gazdan dolayı zehirlenmenin meydana geldiğini tahmin ettiklerini söylediler.

  Hastanede tedavi gören 2 kişinin hayati tehlikelerinin bulunduğu ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı