GeriGündem Aydın'da 4 kişi, kuş gribi şüphesiyle hastanede
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aydın'da 4 kişi, kuş gribi şüphesiyle hastanede

Aydın'da 4 kişi, kuş gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Aydın'ın Zafer Mahallesi'nde Hüseyin Kılıç'a ait evde beslenen tavuklardan ikisinin telef olmasının ardından, hayvanlarla temas eden evin çocuğu Uğur Kılıç (15), rahatsızlandı. Kılıç, kuş gribi şüphesiyle Aydın Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Girne Mahallesi'nde ise Rıfat Yolcu, önceki gün yasak olmasına rağmen yaban ördeği avladı. Ördekleri pişirerek yiyen Yolcu ailesinden Hicran Yolcu (29) ile oğlu Furkan Yolcu (2), rahatsızlandı. Hastaneye başvuran anne ile oğul, kuş gribi şüphesiyle Aydın Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Baba Rıfat Yolcu'nun ise sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi.

Kuşadası İlçesi'nde Cami Kebir Mahallesi'nde de Hüseyin Sağbaş, evinde beslediği tavukların yanına pazardan yeni bir tavuk aldı. Sağbaş, bir süre sonra hasta olduğunu fark ettiği tavuğu, ayrı bir yere koydu. Ancak, hasta tavukla oynayan oğlu Umutcan Sağbaş (3), bir süre sonra rahatsızlandı. Hasta tavuğun telef olması üzerine, Umutcan Sağbaş, kuş gribi şüphesiyle Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Aydın Devlet Hastanesi yetkilileri, hastalardan boğaz kültürü örnekleri alındığını, bu örneklerin İstanbul Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi'ne gönderildiğini ve sonuçların 3 gün içinde ellerine ulaşacağını bildirdiler. Aydın Tarım İl Müdürü Sadettin Öztürk, dün akşam, Kuşadası İlçesi ile Aydın Merkez ilçeye bağlı Çeştepe Beldesi'nde ölü ördek ve kumrularda kuş gribi vakaları görüldüğünü ve Aydın'da toplu itlaf çalışması başlatacaklarını açıklamıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle