Gündem Haberleri

  Aydın ve Aksaray'da okullar tatil

  A.A
  24.11.2009 - 10:44 | Son Güncelleme:

  Aydın'da ve Aksaray'da ilköğretim ve liselerde, domuz gribi (H1N1) nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.


  Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Aydın'daki ilköğretim ve liselerde, domuz gribi (H1N1) nedeniyle artan öğrenci devamsızları ve hastane başvurularındaki yoğunluk dolayısıyla eğitime 1,5 gün ara verildiğini bildirdi.

  Vali Coş, gazetecilere yaptığı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, Aydın'da domuz gribi nedeniyle meydana gelen ölüm, il genelinde artan öğrenci devamsızlıkları ve hastane başvurularının görüşüldüğünü belirtti.
  Coş, başvurulardaki yoğunluk yüzünden hastanelerde poliklinik sayısının artırıldığını, öğrenci devamsızlıklarının da yüzde 5'e çıktığını ifade ederek, şunları kaydetti:

  “Domuz gribi nedeniyle il genelinde tedbirlerimizi aldık. Ancak artan öğrenci devamsızları ve hastane başvuruları nedeniyle, resmi tatilin başladığı 26 Kasım Perşembe günü öğle saatine kadar bütün ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime ara verilmesi kararını aldık.”

  İldeki aşı çalışmalarının devam ettiğini, okullardan aşı taleplerini aldıklarını belirten Coş, 0-6 yaş çocukların aşılarının da sağlık ocaklarında uygulandığını sözlerine ekledi.
  Okullarda eğitime 1 Aralıkta başlanacak.

  AKSARAY'DA DA OKULLAR TATİL


  Aksaray'da okullar, grip nedeniyle 2 gün süreyle tatil edildi.

  Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, il genelinde bugün öğlenden itibaren 26 Kasım Perşembe günü öğle saatine kadar eğitime ara verildi.

  Grip salgını nedeniyle ara verilen eğitime 1 Aralıkta başlanacağı bildirildi.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı